poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Płonęła karczma Azyl w Mironicach. Ruszyła zbiórka na odbudowę

Płonęła karczma Azyl w Mironicach. Ruszyła zbiórka na odbudowę

W niedzielę (12.06) przed godziną 3:00 w nocy doszło do wybuchu pożaru w karczmie Azyl, znajdującej się w podgorzowskich Mironicach. Ogień całkowicie strawił kuchnię, ale dzięki szybkiej akcji strażaków udało się uratować większą część budynku.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali w środku nocy, około 2:50. Na miejsce natychmiast rozdysponowano osiem zastępów straży pożarnej z Gorzowa, Santocka, Kłodawy oraz Różanek. Walka z ogniem trwała kilka godzin, udało się go ugasić dopiero około 7:00 rano.

Jak się okazało pożar wybuchł w kuchni i strawił ją doszczętnie. Spaliło się całe wnętrze wraz z wyposażeniem. Ucierpiały też sąsiednie pomieszczenia, ale dzięki szybkiemu zgłoszeniu strażakom udało się uratować ściany, dach i poddasze

Azyl Mironice / Facebook.com

„Bohaterką tego wydarzenia jest nasza 15 letnia córka Zuzanna która prowadzi nocny tryb życia i o 2 w nocy huśtała się na huśtawce przed domem. Słysząc hałas na kuchni pobiegła tam. Zobaczywszy płomienie zbudziła nas i wykręciła na swoim telefonie 112. Zanim zdążyliśmy się ubrać strażacy byli już w drodze” piszą właściciele na Facebookowum profilu Azyl Mironice.

Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna pożaru, tą kwestią zajmują się biegli. Ruszyła też zbiórka na odbudowę karczmy. Każdy chętny może pomoc i dorzucić swoją złotówkę. Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.2 ° C
18.2 °
18.2 °
73 %
1.3kmh
100 %
niedz.
18 °
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE