poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieFestyn Parafialny w Radnicy w tym tygodniu

Festyn Parafialny w Radnicy w tym tygodniu

Już w sobotę – 25 czerwca – w Radnicy odbędzie się Festyn Parafialny z okazji 50-lecia lokalnej parafii.

W zeszłym roku Parafia Rzymskokatolicka p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Radnicy obchodziła 50-lecie istnienia. Uroczyste świętowanie nie było jednak możliwe z powodu pandemii koronawirusa, a planowany był m.in. Festyn Parafialny. Ten jednak odbędzie się w tym tygodniu – dokładnie w sobotę – 25 czerwca.

” – W 1971 roku ksiądz biskup Wilhelm Pluta delegował parafię Radnica, w skład której wchodzą Radnica, Szklarka Radnicka, Sycowice i Będów” – mówił w rozmowie z Krośnieńskimi Wydarzeniami ksiądz proboszcz Jerzy Krauze.

Festyn Parafialny odbędzie się przy świetlicy wiejskiej i remizie strażackiej w Radnicy oraz rozpocznie się o godz. 15.00. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji, wśród nich loteria oraz zabawa taneczna do późnych godzin nocnych. Zebrane podczas festynu pieniądze zostaną przeznaczone na malowanie wnętrza kościoła w Radnicy.

To nie koniec obchodów związanych z 50-leciem parafii w Radnicy. W ostatnią niedzielę sierpnia odbędą się uroczyste obchody połączone z odpustem parafialnym.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
28.2 ° C
28.8 °
26.8 °
33 %
2.7kmh
4 %
pon.
30 °
wt.
27 °
śr.
26 °
czw.
28 °
pt.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE