środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieGrad goli na koniec sezonu. Tęcza wygrywa

Grad goli na koniec sezonu. Tęcza wygrywa

Ostatni mecz w sezonie Tęczy-Homanit Krosno Odrzańskie zakończył się zwycięstwem. Padło aż 7 bramek!

Ostatecznie Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie zakończy sezon 2021/2022 na trzecim miejscu w Jako klasie okręgowej (grupa Zielona Góra). Niestety, to miejsce nie daje awansu do IV ligi. W ostatnich tygodniach Multicolores zajmowali drugie miejsce, które ten awans by dało, ale zostali wyprzedzeni na finiszu przez Budowlanych Lubsko.

Ostatni mecz Tęczy w tym sezonie był naprawdę szalony. W sobotę – 18 czerwca – krośnieńska drużyna zmierzyła się na wyjeździe z LZS Górzyn. Spotkanie nie zaczęło się zbyt dobrze dla Multicolores, bo już w 5 minucie stracili bramkę. Szybko zdołali jednak wyrównać za sprawą trafienia Mateusza Hałambca w 11 minucie. Wydawało się, że wynik remisowy utrzyma się do przerwy, ale w doliczonym czasie kolejną bramkę zdobyli gospodarze i Tęcza znów musiała gonić.

Ponownie niewiele było trzeba, żeby wyrównać stan spotkania. W 47 minucie było 2:2, gola ponownie zdobył Hałambiec. Ledwo krośnianie skończyli cieszyć się ze zdobytej bramki, a znów przegrywali, ponieważ minutę później po raz trzeci na prowadzenie wyszła drużyna z Górzyna. Tęczowi pokazali jednak charakter. Radosław Rakociński w 50 minucie trafił na 3:3, a w 63 minucie hat-tricka skompletował Hałambiec oraz zdobył bramkę decydującą o zwycięstwie.

Ostatecznie Tęcza kończy rozgrywki na trzecim miejscu z dorobkiem 61 punktów. Po 30 kolejkach może pochwalić się następującym bilansem – 18 zwycięstw, 5 remisów, 7 porażek. W tych meczach zdobyli 73 bramki, a stracili ich 45. To nie był też łatwy sezon z powodów osobistych – w październiku zeszłego roku zmarł Grzegorz Walczak, wieloletni prezes Tęczy-Homanit Krosno Odrzańskie. Jego pracę w krośnieńskim klubie kontynuuje jego syn – Tomasz Walczak.

Zarząd Tęczy liczył na awans do IV ligi jeszcze w tym sezonie. Nie udało się, więc można się spodziewać, że będą robić wszystko, aby w przyszłym sezonie wywalczyć upragniony awans. Czy się uda? Będziemy trzymać kciuki!