czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieJadą do Ukrainy z lekami i opatrunkami

Jadą do Ukrainy z lekami i opatrunkami

Kamil Kuśnierek z Gubina i Paweł Szwed z Łochowic wyruszą w tym tygodniu na Ukrainę z transportem leków i najpotrzebniejszych rzeczy.

Pisaliśmy już o zbiórkach darów dla mieszkańców Ukrainy, które organizowane są w Krośnie Odrzańskim i Gubinie, ale takiej akcji w naszym regionie nie było. Kamil Kuśnierek ze Stowarzyszenia Esquadra i Paweł Szwed z Łochowic – gmina Krosno Odrzańskie – wyruszą z misją humanitarną na Ukrainę. Planują zawieść między innymi leki, opatrunki, źródła energii do okręgu lwowskiego. Te rzeczy trafią do szpitali, żołnierzy i funkcjonariuszy obrony terytorialnej na terenie Ukrainy! I zostały zebrane dzięki mieszkańcom!

Zbiórka potrzebnych rzeczy i pieniędzy ruszyła w sobotę – 26 lutego. Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego, Gubina i pobliskich miejscowości odpowiedzieli na apel. W ciągu kilku dni na koncie Stowarzyszenia Esquadra znalazło się 50 tys. zł. Wciąż można wpłacać pieniądze (z dopiskiem „POMOC UKRAINA” na konto Stowarzyszenia Esquadra Gubin: 20 1240 6869 1111 0010 8484 6803). Jeśli zostanie zebranych wystarczająco dużo środków, to możliwe, że z Gubina i Krosna Odrzańskiego wyruszy kolejna misja humanitarna.

Kamil Kuśnierek oraz Paweł Szwed wyruszają już jutro w środę, ale w rozmowie z Gazetą Lubuską przyznają, że brakuje jeszcze kilku ważnych rzeczy, które chcieliby zawieźć potrzebującym na Ukrainie.

Czego brakuje? Leków, opatrunków oraz sprzętu takiego jak latarki, baterie oraz bawełnianych ubrań. Jeśli ktoś może dostarczyć wymienione wyżej przedmioty, to należy dzwonić pod numer 517 064 123.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
16.5 ° C
16.5 °
14.8 °
76 %
4.4kmh
98 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
27 °
niedz.
26 °
pon.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE