wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieJechał za szybko i stracił prawo jazdy

Jechał za szybko i stracił prawo jazdy

Policjanci z krośnieńskiej drogówki zatrzymali kierowcę Peugeota, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 31 kilometrów na godzinę. Otrzymał on mandat karny w wysokości 1600 złotych oraz 9 punktów karnych.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. To tragedia dla rodziny i traumatyczne przeżycie dla uczestników zdarzenia. Dlatego też policjanci krośnieńskiej drogówki przeciwdziałając tym zdarzeniom, prowadzą liczne kontrole podczas których za pomocą mierników prędkości sprawdzają prędkość z jaką kierujący prowadzą swoje pojazdy.

W poniedziałek (20 marca) prowadząc kontrole prędkości w miejscowości Radnica zauważyli nadjeżdżający samochód marki Peugeot, który zmierzał w ich kierunku ze zwiększoną prędkością. Wynik dokonanego pomiaru pokazał, że jechał on o 31 kilometrów na godzinę szybciej niż zezwalają na to przepisy.

Zatrzymany do kontroli 34-latek, powinien ze szczególną rozwagą prowadzić auto, gdyż w lutym tego roku odpowiadał już za to wykroczenie.  W związku obowiązującymi przepisami o tak zwanej recydywie, otrzymał on mandat karny w wysokości 1600 złotych oraz 9 punktów karnych.

Popełnione przez niego wykroczenie ma dalsze konsekwencje, bowiem poprzez nieodpowiedzialne zachowanie zgromadził na swoim koncie 27 punktów karnych, co skutkuje sporządzeniem przez policjantów wniosku o skierowanie kierowcy na egzamin sprawdzający i wysłaniem go do wydziału komunikacji odpowiedniego do miejsca zamieszkania.

Przekraczając prędkość na drodze, musisz być świadomy konsekwencji jakie ci grożą. Czasami mandat i punkty karne to może być najniższa kara jaka cię spotka. Pamiętaj, że za każdym zdarzeniem stoi czyjaś tragedia, a traumatyczne przeżycia mogą pozostać na długo. Zwolnij, życie masz tyko jedno.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
pochmurnie
5.5 ° C
5.5 °
1.8 °
50 %
1.8kmh
13 %
wt.
11 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE