poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieJednogłośne absolutorium dla burmistrza Krosna Odrzańskiego

Jednogłośne absolutorium dla burmistrza Krosna Odrzańskiego

W czwartek (15 czerwca) odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim. Absolutorium dla burmistrza Krosna Odrzańskiego za wykonanie budżetu za 2022 rok zostało przyjęte jednogłośnie.

Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim odbyła się w siedzibie Urzędu Miasta przy ulicy Parkowej, w Sali 1000-lecia. Komisja rewizyjna gminy Krosno Odrzańskie oraz Regionalna Izba Obrachunkowa nie miały zastrzeżeń do wykonania budżetu za 2022 rok.

– Burmistrz ma dużą wiedzę. Jego doświadczenie zdobywane przez lata sprawia, że nasza gmina się rozwija i jestem za przyjęciem absolutorium – mówiła radna Grażyna Myśliwiec.

– Trudny pod względem finansowym był to rok. Pani skarbnik łapała się za głowę, ale dawała radę. Należy docenić ten wkład pracy. Płynność finansowa gminy została zachowana – powiedziała radna Kazimiera Potocka.

Radni po przedstawieniu wszystkich sprawozdań zagłosowali w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Krosno Odrzańskie za 2022 r. Udzielili go jednogłośnie burmistrzowi Krosna Odrzańskiego.

– Jest taki moment w życiu samorządowca, na który czeka się raz w roku. To udzielenie absolutorium – powiedział po głosowaniu burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula. Należy jednak spojrzeć na organ burmistrza. To nie Marek Cebula, a zespół ludzi, którzy pracują na ten sukces. Wielokrotnie dziękowałem już na sesjach pani skarbnik, Ilonie Ogibie. Mam pewną satysfakcję, bo nie usiłuję Państwa przekonywać do czegoś, do czego sam nie jestem przekonany. Niektórzy muszą tak robić, dlatego zrezygnowałem z działalności w Warszawie. W naszym samorządzie jest inaczej. Nie muszę zawracać rzeki kijem czy ukrywać fakty. A to wszystko dzięki zespołowi, który pracuje nad budżetem. Czy popełniamy błędy? Jasne, ale staramy się na nich uczyć, wyciągamy wnioski i pracujemy dalej.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
14.3 ° C
14.3 °
13.3 °
88 %
1.3kmh
77 %
pon.
26 °
wt.
27 °
śr.
30 °
czw.
31 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE