wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKilogram narkotyków w rozbitym samochodzie

Kilogram narkotyków w rozbitym samochodzie

Kilogram narkotyków został znaleziony w samochodzie, który rozbił się w Bobrowicach. Krośnieńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z tą sprawą. Po kilku miesiącach jest w końcu akt oskarżenia.

17 października 2021 roku, do krośnieńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o pojeździe, które w miejscowości Bobrowice uderzyło w drzewo i uszkodziło znak drogowy, a jego kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Po przyjeździe na miejsce, policjanci zastali leżący na dachu samochód marki opel, do którego jak się okazało przyczepione były tablice rejestracyjne przypisane do innego auta. Ponadto w bagażniku znajdowało się blisko kilogram suszu roślinnego oraz torba z woreczkami strunowymi, które zabezpieczyli.

Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia, a także zabezpieczali ujawnione ślady. Nad sprawą pracowali policjanci krośnieńskiej komendy.

W wyniku podjętych działań, kilka godzin później dotarli do miejsca zamieszkania 28-letniego mężczyzny podejrzewanego o kierowanie oplem, spowodowanie zdarzenia drogowego, a także posiadanie narkotyków. Został on zatrzymany do wyjaśnienia.

Podczas dalszych czynności kryminalni poddali oględzinom zabezpieczony susz i substancję, którego badanie wykazało, że jest to marihuana i amfetamina. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na postawienie 28-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków i uprawy konopi, za które odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Skierowano do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Wówczas Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 28-latka.

Dla kryminalnych nie była to jednak zakończona sprawa, a prowadzone przez nich czynności i zebrany materiał dowodowy doprowadziły do ustalenia miejsca gdzie były wytwarzane i przygotowywane narkotyki celem ich dalszej sprzedaży. Ale także do tego, aby zatrzymać w listopadzie ubiegłego roku drugiego mężczyzny, który współdziałał z 28-latkiem.

Podczas przesłuchania 24-latek usłyszał zarzut wytwarzania wspólnie z 28-latkiem na terenie powiatu zielonogórskiego znacznej ilości środka odurzającego w postaci ziela konopi innych niż włókniste. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zdecydował wówczas o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Kilkumiesięczna praca kryminalnych prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim przyniosła efekty. W kwietniu bieżącego roku do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze trafił akt oskarżenia przeciwko 24 i 28-latkowi, którym zarzuca się iż na terenie powiatu zielonogórskiego wytwarzali, posiadali oraz przygotowywali celem wprowadzenia do obrotu znaczną ilość środka odurzającego w postaci ziela konopi.

Ponadto 28-latek odpowie za posiadanie na terenie powiatu krośnieńskiego blisko kilograma marihuany, udzielanie środków odurzających, posiadanie amfetaminy, uprawę krzewu konopi, a także kierowanie pod działaniem amfetaminy oraz środka odurzającego. Natomiast 24-latek dodatkowo odpowie za udzielanie na terenie powiatu zielonogórskiego środków odurzających.

W związku z zarzucanymi czynami 28-latkowi, za które w przypadku czynów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii będzie odpowiadał w warunkach recydywy, grozi do 15 lat pozbawienia wolności, natomiast 24-latkowi do 10 lat pozbawienia wolności. Dalsze decyzje w ich sprawie podejmie Sąd


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
3.8 ° C
3.8 °
3.8 °
78 %
3kmh
93 %
wt.
6 °
śr.
9 °
czw.
6 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE