środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraMajowe Święto z Lewicą w Zielonej Górze

Majowe Święto z Lewicą w Zielonej Górze

Międzynarodowe Święto Pracy oraz 18-rocznice wstąpienia Polski do Unii Europejskiej będą świętować przedstawiciele lubuskiej Lewicy. Na uroczystości zapraszają wszystkich mieszkańców.

Uroczyste obchody odbędą się już 1 maja (niedziela) o godz. 11.00 w Zielonej Górze na Placu Bohaterów Westerplatte. Spotkanie organizuje zarówno Lewica jak i Ogólnopolskiego Porozumienie Związków Zawodowych.

– Od lat 1-go maja spotykamy się na pokojowych zgromadzeniach, wiecach i marszach, aby przypomnieć o prawie do godnej pracy i płacy. W końcu po dwóch latach pandemii możemy się spotkać w większym gronie. Delegacja lubuska wyrusza również na manifestację do Warszawy. Musimy pamiętać, że pierwszy maja to dzień gdzie pracownicy i związkowcy ubiegają się o swoje prawa – mówiła Monika Bocian z OPZZ.

Organizacja przedstawiła także 21 postulatów, które zmienią na lepsze warunki pracy, wśród których znalazło się m.in. wyższa płaca minimalna w czasach szalejącej inflacji i likwidacja umów śmieciowych.

1 maja to także niezwykle ważna rocznica w kontekście naszego bezpieczeństwa i stabilności gospodarczej. Od 18 lat jesteśmy członkiem Unii Europejskiej. – Nie wyobrażam sobie Polski bez Unii Europejskiej, która szczególnie teraz gwarantuje nam bezpieczeństwo i poczucie stabilności. Gdyby nie odważne decyzje Lewicy podjęte kilkanaście lat temu i działania prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Polska byłaby tak samo narażona na ataki Rosji jak dzisiaj jest Ukraina. – tłumaczyła Claudia Karwicka, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy w Lubuskiem

– Strajk robotników, który rozpoczął się 120 lat temu w USA to bardzo trudna data w historii. Pamiętajmy, że walczyli choćby o 8-godzinny dzień pracy. Był to strajk pokojowy i nikt nie nawoływał tam do rozruchów, a to władza za namową przemysłowców rozpoczęła przemoc. 1 maja to symbol i święto ludzi pracy. Warto o tym pamiętać – mówił z kolei Radosław Brodzik, członek Rady Krajowej Nowej Lewicy.

Jak podkreślał Cezary Wysocki, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy w Lubuskiem jeżeli ktoś nie miał okazji pojechać do Warszawy to może przyjechać do Zielonej Góry pod pomnik i złożyć symboliczne kwiaty i wspólnie z członkami partii i zielonogórzanami świętować.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
-0.6 °
-1.6 °
45 %
4.8kmh
100 %
śr.
0 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-2 °
niedz.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE