czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKrośnieńska „majówka” zaczyna się w kwietniu

Krośnieńska „majówka” zaczyna się w kwietniu

Majówka w Krośnie Odrzańskim rozpocznie się jeszcze w kwietniu. Oby pogoda dopisała, ponieważ na parkingu przed Zamkiem Piastowskim, 30 kwietnia, odbędzie się Festiwal Kolorów. Stali bywalcy (festiwal jest w Krośnie kolejny raz) wiedzą ile frajdy daje zabawa kolorowymi proszkami. Ci, którzy nie wiedzą, powinni spróbować – zachęca Tomasz Miechowicz, dyrektor CAK Zamek. Początek, o godz. 14.00.

1 maja CAK Zamek zaprasza do wspólnej, niezwykłej podróży po okolicy Krosna Odrzańskiego z lubuskim przewodnikiem Jarosławem Wnorowskim. Plan jest taki, by w jej trakcie skorzystać z różnych środków lokomocji (autobus, pociąg), a także wędrować pieszo. Wszystko zgodnie z hasłem „cudze chwalicie, a swego nie znacie”.

Harmonogram wyprawy:

  • 11.00 – zbiórka przy PKS w Krośnie Odrzańskim (obok zatoczki przy Trakcie Książęcym);
  • 11.20 – przejazd do Stacji PKP w Radnicy (przejazd gratis);
  • 11.57 – przejazd pociągiem do Bytnicy (każdy samodzielnie kupuje bilet w cenie około 5 zł);
  • 12.10 – przemarsz odległość około 12 km;  wymarsz ze stacji w Bytnicy do Krosna Odrzańskiego, przejście szlakami turystycznymi przez las, obok jeziora Cichego (tzw. Mała Niemka – tam czas na mały piknik) przez okolice Jeziora Glibiel w Łochowicach, do Krosna Odrzańskiego;
  • 15.30 – zakończenie spaceru na parkingu przed sklepem Biedronka przy ul. Wakacyjnej.
  • Wymagane jest odpowiednie obuwie do marszu oraz odzienie stosownie do pogody. Jedzenie i napoje we własnym zakresie

2 maja warto odwiedzić krośnieńską promenadę. Będzie ona miejscem rozmów o samorządności po polskiej i niemieckiej stronie Odry. Piknik Europejski gwarantuje także zabawę przy muzyce. Tradycyjnie już, 2 maja, odbędzie się próba bicia rekordu długości polskiej flagi. Już nie wirtualnie.

Również tego dnia trzeba zawitać na „Majówkę na Sportowo”, organizowaną przez MKS Tęczę Homanit Krosno Odrzańskie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na parkingu obok hali przy ul. Pułaskiego 3 odbędzie się pierwszy turniej piłki ulicznej w naszym powiecie. Mecze będą rozgrywane na dwóch mobilnych boiskach. Impreza zaczyna się o 8.30, a potrwa do wieczora. Ruszyły już zapisy. Informacje na FB Tęczy.

3 maja odbędą się uroczystości patriotyczne związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na nabożeństwo w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim. Po mszy św. odbędą się uroczystości pod pomnikiem Powrotu Krosna Odrzańskiego do Macierzy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
2.1 ° C
2.1 °
-0.2 °
99 %
1.3kmh
100 %
czw.
1 °
pt.
1 °
sob.
3 °
niedz.
6 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE