czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieMiędzynarodowy Dzień Ziemi w Krośnie Odrzańskim

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Krośnie Odrzańskim

W piątek – 22 kwietnia – w Krośnie Odrzańskim odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, które miały miejsce w Zamku Piastowskim.

Po godz. 9.00 w stronę Zamku Piastowskiego udali się czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie Odrzańskim. Wybrali się na obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Na miejscu zostali przywitani przez przedstawicieli Krośnieńskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Komunalnego oraz fundacji Recal, a także wiceburmistrza Krosna Odrzańskiego Romana Siemińskiego i wicestarostę krośnieńskiego Ryszarda Zakrzewskiego.

– Mamy kilka haseł, które wcielamy w życie. Np. „Myśl globalnie, działaj lokalnie.” Pracujemy w Krośnie i dla Krosna – mówi prezes KPWK, Aleksander Kozłowski. – Tutaj dostarczamy wodę, odbieramy śmieci, mamy powinności wobec naszych mieszkańców. Mocno stawiamy na edukację naszej młodzieży. Międzynarodowy Dzień Ziemi to jedna z wielu akcji. Za parę miesięcy będziemy otwierali nowoczesny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i to tam będziemy organizować kolejne odsłony Dnia Ziemi. Oprócz tego 5 klasy szkół podstawowych będą miały organizowane ekolekcje, czyli specjalny program poświęcony środowisku. Nasza ścieżka edukacyjna będzie połączona z woltaiką, energią wiatrową i oczyszczaniem ścieków. Będzie to kompleks ekologiczny. „Święta” takie jak dzisiaj są tylko przyczynkiem, aby takie rzeczy organizować. To jest nasza powinność!

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w Krośnie Odrzańskim składało się z kilku wydarzeń. Jednym z nich było oficjalne otwarcie wystawy obrazów wykonanych przez rumuńskich artystów z puszek aluminiowych. Wyjątkowe dzieła sztuki można będzie podziwiać do 4 maja na Zamku Piastowskim.

Najważniejsza tego dnia była jednak młodzież oraz ich edukacja, dotycząca dbania o naszą planetę. Organizatorzy z KPWK pokazali, że potrafią uczyć poprzez zabawę. Wojciech Kliszewski sprawdzał wiedzę uczniów, dotyczącą m.in. segregowania śmieci i nagradzał młodych krośnian drobnymi upominkami. Paweł Widczak z KPWK zorganizował specjalny turniej ekologiczny, w którym rywalizowali IV klasy SP3. Do tego młodzież mogła zasiąść za kierownicą śmieciarki, którą na co dzień prowadzi Magister w śmieciarce.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
7.1 ° C
8.2 °
5.8 °
87 %
3kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
8 °
niedz.
8 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE