czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKrosno ma nowego funkcjonariusza Policji

Krosno ma nowego funkcjonariusza Policji

W środę (10 maja) 21 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, wśród nich był również posterunkowy Dominik Freier, który zasilił szeregi krośnieńskiej komendy.

W piątek z młodym policjantem o motywacji, planach i oczekiwaniach rozmawiał Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim nadkomisarz Tomasz Kaczyński. Posterunkowy Dominik Freier wiedział, że przyszłość zwiąże z formacją mundurową. Wielu było przekonanych, że pójdzie w ślady taty i będzie służył w Straży Granicznej. Jednak on postanowił wybrać innych kierunek i pójść do Policji.

W podjęciu decyzji pomógł mu kuzyn, który jest policjantem. Utwierdzony, że chce służyć właśnie w tej formacji, zaczął wyszukiwać informacji na temat wymogów formalnych i warunków przyjęć.

Zanim jednak złożył dokumenty, postanowił skorzystać z organizowanych zajęć przygotowujących do testów sprawności fizycznej, które odbywały się w Zielonej Górze. Kontynuował je również po rozpoczęciu procedury, by mieć pewność, że ten test przejdzie pozytywnie. Kolejne etapy postępowania, mimo że budziły niepewność, nie stanowiły dla niego większego problemu.

Z pozytywnym nastawieniem, przeszedł całą procedurę kwalifikacyjną, by wspólnie z innymi nowo przyjętymi funkcjonariuszami móc złożyć ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Teraz czeka go szkolenie podstawowe, które będzie odbywał w Szkole Policji w Pile.

Zanim jednak opuści na kilka miesięcy mury krośnieńskiej komendy, uczestniczył w spotkaniu z Komendantem Powiatowym Policji w Krośnie Odrzańskim nadkomisarzem Tomaszem Kaczyńskim, z którym rozmawiał o motywacji, która skłoniła go do związania przyszłości z Policją, a także podzielił się planami na przyszłość i oczekiwaniami. Zainteresowany strzelectwem, chciałby w przyszłości móc zostać instruktorem wyszkolenia strzeleckiego i doskonalić się w tym zakresie. Pan Komendant omówił z kolei możliwości, jakie daje służba w poszczególnych wydziałach, a także poruszył istotne zagadnienia dotyczące policyjnego rzemiosła. Na zakończenie życzył wytrwałości podczas szkolenia i sukcesów w zdobywaniu nowych umiejętności.

Wszyscy, którzy tak jak Dominik chcą wstąpić do Policji, funkcjonariusze zapraszają do kontaktu z Zespołem Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. Rekrutacja do służby w Policji prowadzona jest w sposób ciągły, a wymagane dokumenty można złożyć w Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz w innych komendach miejskich i powiatowych na terenie województwa.

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji lub na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji bądź też kontaktując się z Zespołem do spraw Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim lub pracownikami kadr Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim telefon 47 79 45270/71.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
16.5 ° C
16.5 °
14.8 °
76 %
4.4kmh
98 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
27 °
niedz.
26 °
pon.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE