wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKs. Zbigniew Samociak odchodzi z Krosna Odrzańskiego

Ks. Zbigniew Samociak odchodzi z Krosna Odrzańskiego

Wieloletni proboszcz parafii Św. Jadwigi w Krośnie Odrzańskim ks. Zbigniew Samociak zostanie przeniesiony do swojego rodzinnego miasta Gorzowa Wlkp. Informację potwierdziliśmy bezpośrednio u Notariusza Kurii, rzecznika prasowego ks. Andrzej Sapiehy.

Przenosiny mają związek z wakującym od 15 lipca miejscem w parafii pw. św. Wojciecha w Gorzowie Wlkp. Było to związane ze śmiercią dotychczasowego proboszcza ks. prałata Andrzeja Szkudlarka. Tym samym ks. Samociak wróci do miasta, w którym się urodził i gdzie przyjmował święcenia kapłańskie. Proboszczem nowej parafii zostanie 1 października.

Ks. Zbigniew Samociak urodzony w Gorzowie był absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp., Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu (wyświęcony przez biskupa Wilhelma Plutę) i Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego. W latach 1990-1991 studiował we Freiburgu (studia doktoranckie). Wikary w zielonogórskiej konkatedrze. W latach 1993-2001 duszpasterz akademicki. Wykładał socjologię na Papieskim Wydziale Teologicznym i w Diecezjalnym Studium nad Małżeństwem i Rodziną im. bp. Wilhelma Pluty. W 2001 roku został proboszczem w parafii Trójcy Świętej w Gubinie, a w 2005 roku proboszczem po odchodzącym na emeryturę ks. Stanisławie Garncarzu, parafii katedralnej w Gorzowie.

Proboszczem parafii. Św. Jadwigi w Krośnie Odrzańskim został 1 sierpnia 2012 roku. Został przeniesiony z parafii katedralnej z Gorzowa Wlkp. i od samego początku dał się poznać jako świetny gospodarz. Na jego konto należy zapisać remonty obu kościołów w Krośnie Odrzańskim w szczególności, kapitalny św. Andrzeja.

W związku z przeniesieniem ks. Z. Samociaka do Gorzowa Wlkp. parafię pw. św. Jadwigi w Krośnie Odrz. obejmie ks. Bogusław Grzebień, aktualnie proboszcz w Zielonej Górze – Zawadzie. Parafią w Zawadzie pokieruje natomiast ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydz. Nauki Katolickiej w kurii – czytamy w oficjalnym komunikacie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
23.7 ° C
23.7 °
20.4 °
64 %
2.2kmh
100 %
wt.
27 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE