poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraVicewersal do remontu - studenci opuszczą akademik na dwa lata

Vicewersal do remontu – studenci opuszczą akademik na dwa lata

To już pewne. Akademik Vicewersal, zlokalizowany na Campusie „B” Uniwersytetu Zielonogórskiego idzie do remontu. Zawieszono kwaterunek studentów, a obecni mieszkańcy mają czas na wyprowadzkę do 11 października 2023 r.

W związku z otrzymaniem przez Uniwersytet Zielonogórski środków finansowych na remont Domu Studenta „Vicewersal” oraz harmonogramu ich wydatkowania nie mamy możliwości kwaterowania Studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego we wskazanym akademiku w latach akademickich 2023/2024 oraz 2024/2025 – czytamy w oficjalnym komunikacie podpisanym przez Prorektor ds Studenckich dr hab. Barbarę Literską, prof. UZ.

Oznacza to, że przez dwa lata akademik będzie niedostępny dla studentów. W budynku mieściło się 61 pokoi 3-osobowych oraz 6 pokoi 2-osobowych. Gdzie teraz znajdą swoje miejsce żacy? Studenci, którzy otrzymali przydział miejsca w Domu Studenta „Vicewersal” na rok akademicki 2023/2024 będą przeniesieni do Domów Studenta „Piast”, „Ziemowit” lub „SBM”.

Aktualnie trwa przygotowanie postępowania na wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Przebudowa, termomodernizacja i dostosowanie ppoż. kompleksu budynków DS Vicewersal” – mówi w rozmowie z nami Ewa Sapeńko, rzecznik prasowa Uniwersytetu Zielonogórskiego – Przetarg zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Zadanie realizowane będzie w  formule „zaprojektuj i wybuduj”, a zakończenie remontu (łącznie z wyposażeniem) przewiduje się na 2025 r. – dodaje.

Jaki będzie zakres prac? Remont zapowiada całościowy. Budynek nie tylko zostanie poddany pełnej termomodernizacji, ale też nastąpi przebudowa czterech kondygnacji głównego budynku Vicewersala, gdzie powstaną samodzielne segmenty mieszkalne wyposażone w aneks kuchenny i łazienkę. Dwa segmenty planuje się przeznaczyć dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo akademik zostanie wyposażony w szyb windowy wraz z montażem dźwigu dostosowanego dla osób z niepełnosprawnościami

Prace obejmą również przebudowę dwukondygnacyjnej części budynku DS i łącznika, gdzie na parterze znajdą się pomieszczenia pomocnicze części mieszkalnej (m.in. pokój cichej nauki, pralnia, pokój biurowy, zaplecze socjalne, pomieszczenia techniczne). Piętro części dwukondygnacyjnej przeznaczone jest dla klubu „Gęba”. Z kolei budynek stołówki zostanie przebudowany na potrzeby siłowni dla studentów.

Nie znamy jeszcze kosztów całej inwestycji. Zostanie ona podana po wyborze wykonawcy.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE