niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKto zostanie komisarzem? To prawie pewne

Kto zostanie komisarzem? To prawie pewne

W piątek (22 grudnia) Marek Cebula otrzymał nominację na Wojewodę Lubuskiego. Tym samym przestał pełnić funkcję burmistrza Krosna Odrzańskiego. Do wyborów samorządowych, które prawdopodobnie odbędą się 7 kwietnia zostało niewiele czasu, dlatego też w mieście będzie rządził komisarz wyznaczony przez Premiera RP.

Zarząd komisaryczny zostanie powołany przez Premiera RP na wniosek wojewody lubuskiego. Zazwyczaj są to osoby związane z lokalnym samorządem, aczkolwiek czasami zdarzało się powierzanie takiej funkcji osobom „przyniesionym w teczkach” z zupełnie innego miejsca.

Co do zasady komisarz pełni podobną funkcję jak burmistrz, czyli władzy wykonawczej. Z naszych informacji wynika, że komisarzem zostanie obecny zastępca Marka Cebuli, czyli Roman Siemiński. Słyszymy, że to naturalna i oczywista decyzja. Swoją funkcję pełni od prawie 5 lat i zna wszystkie bieżące sprawy. Co ciekawe obecnie przestał pełnić funkcję zastępcy burmistrza, gdyż jego mandat wygasł jednocześnie z wyborem Marka Cebuli na wojewodę.

Roman Siemiński to doświadczony samorządowiec. W latach 1998 – 2004 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Cybince, w latach 2004 – 2014 był Burmistrzem tej Gminy. W grudniu 2014 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Burmistrza Słubic, które piastował do stycznia 2019 r.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
93 %
2kmh
100 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
25 °
czw.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE