niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieLegendarny koncert Kultu i występ Krzysztofa Zalewskiego

Legendarny koncert Kultu i występ Krzysztofa Zalewskiego

To był niesamowity weekend w Dąbiu. Na Lubuskim Lecie Kulturalnym wystąpił m.in. Krzysztof Zalewski oraz legendarny Kult.

Organizatorzy Lubuskiego Lata Kulturalnego podkreślają, że miniony weekend był punktem zwrotnym dla tegorocznej imprezy. Krzysztof Zalewski dał czadu w piątek – 1 lipca. Ale tym punktem zwrotnym był sobotni koncert legendarnej grupy Kult. Kazik Staszewski oraz jego zespół są na polskiej scenie od 40 lat. W Dąbiu zagrali wręcz niewiarygodny koncert (oprócz Zalewskiego i Kultu odbyły się również koncerty The Buffons oraz Smolik/Kev Fox).

Kult grał przez prawie trzy godziny i wszyscy byli pod wrażeniem niesamowitej energii, pomimo tego, że przecież wiele członków zespołu mają już swoje lata, na czele z Kazikiem (59 lat). Licznie zgromadzona publiczność, do tego różnorodna wiekowo – na plaży nad jeziorem w Dąbiu spotkało się kilka pokoleń – słuchała i śpiewała największe hity Kultu: „Polska”, „Chcę miłości”, „Gdy nie ma dzieci”, „Hej, czy nie wiecie”.

Choć znany w całej Polsce zespół grał w małym Dąbiu pod Zieloną Górą, to dał z siebie absolutne maksimum. Publiczność się odwdzięczyła, po brzegi wypełniając plażę przed sceną oraz głośno śpiewając każdy utwór. Nawet po prawie 3-godzinnym koncercie ludzie chcieli, aby Kult grał dalej. To było coś niesamowitego. A kolejne koncerty Lubuskiego Lata Kulturalnego przed nami. Czy coś przebije koncert zespołu Kult?

Poniżej zdjęcia Tomasza Browarczyka z ostatniego weekendu Lubuskiego Lata Kulturalnego:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA SŁUBICE

Słubice
zachmurzenie duże
15.8 ° C
18.1 °
15.8 °
65 %
6.7kmh
100 %
niedz.
16 °
pon.
11 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE