poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieLekcje języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy w krośnieńskiej szkole

Lekcje języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy w krośnieńskiej szkole

W Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Kilińskiego w Krośnie Odrzańskim zorganizowane zostaną lekcje języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy.

W Krośnie Odrzańskim mieszkańcy na różne sposoby pomagają uchodźcom z Ukrainy, którzy uciekają przed wywołaną przez Rosjan wojną w ich kraju. Praktycznie od początku trwania wojny w Krośnie Odrzańskim działa zbiórka w Hali Sportowo-Widowiskowej Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Pułaskiego, gdzie obecnie jest prośba, aby przynosić artykuły szkolne i zestawy piśmiennicze. A to dlatego, że w pomoc dla uchodźców z Ukrainy angażuje się także krośnieńska szkoła.

Już w poniedziałek – 14 marca – w Szkole Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim zorganizowane zostaną pierwsze lekcje języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Lekcje będą odbywać się w poniedziałki i czwartki w godzinach 16.00-17.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Moniuszki 30.

Aby wziąć udział w zajęciach, trzeba się wcześniej zapisać. Zapisy są prowadzone pod numerami telefonów:

  • Sekretariat: 68 383 52 43
  • Dyrektor szkoły: 510 375 844

Jak informuje dyrekcja szkoły, wszystkie materiały szkoleniowe, a także przybory do pisania zapewnia placówka. – Zapraszamy wszystkie mamy z dziećmi – zachęcają pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2. – Zajęcia dla mam, które przyjdą ze swoimi pociechami będą odbywać się w tym samym czasie, w dwóch grupach.

Zajęcia są nieodpłatne.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
4.8 ° C
4.9 °
2.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
pon.
5 °
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE