sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinSklep za dziękuje w Świebodzinie

Sklep za dziękuje w Świebodzinie

,,Sklep za dziękuję” powstał dla przybywających do miasta uchodźców z Ukrainy. Jest to efekt współpracy starostwa powiatowego i ludzi chętnych do pomocy.

W ,,Sklepie za dziękuję” uchodźcy będą mogli zaopatrzyć się w odzież, żywność, środki czystości czy artykuły higieniczne. Punkt zostanie otwarty w poniedziałek (14 marca).

Pomysł stworzenia takiego sklepu pomoże przywrócić wielu osobom godność oraz da chociaż namiastkę normalności. Walutą, którą zapłacą osoby ukraińskiego pochodzenia przebywające w Świebodzinie jest słowo „dziękuję”.

Ważną informacją jest to, iż pomoc kierowana jest do uchodźców czyli osób, które przekroczyły granicę po 24 lutego. To miejsce jest dla tych, którzy potrzebują pomocy.

Mogą z niego korzystać osoby zarejestrowane, po okazaniu dokumentu potwierdzającego przejście graniczne. Będą mogły przyjść i wybrać dla siebie wszystko to, co jest dla nich w danym momencie.

Przypomnijmy, że w wielu przypadkach uchodźcy wojenni przyjechali do Polski jedynie z tym, co w pośpiechu zdołali zabrać ze sobą. W tym punkcie osoby te będą mogły zaopatrywać się w ubrania, buty, środki higieniczne i inne najpotrzebniejsze rzeczy oraz artykuły.

________________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
5.7 ° C
5.7 °
5.7 °
93 %
3.8kmh
100 %
sob.
7 °
niedz.
9 °
pon.
8 °
wt.
11 °
śr.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE