czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieLeśna strefa podczas Rybobrania

Leśna strefa podczas Rybobrania

To już za tydzień – początek Rybobrania. Tradycyjnie rozpocznie je parada, która ruszy o godzinie 14.00 z parkingu przy Szkole Podstawowej nr 3. Przemaszeruje na ulicę Parkową, gdzie Burmistrz przekaże „koło sterowe Gminy” Wodnikowi.

Park Tysiąclecia i Promenada zostaną podzielone na strefy tematyczne. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą wiele interesujących miejsc gwarantujących dobrą zabawę, często z nagrodami. Jedna z takich stref zostanie przygotowana przez leśników. Lasy Państwowe oraz Nadleśnictwa Krosno i Brzózka zapraszają na wszystkich miłośników przyrody, pasjonatów ochrony środowiska, lubiących ranne, bose spacery po rosie oraz pozostałych „lasolubów” do swojego stanowiska edukacyjnego.

Cezary Żmijewski z Nadleśnictwa Brzózka, Marek Ostrowski z Nadleśnictwa Krosno i Dyrektor Cak Zamek Tomasz Miechowicz (na zdjęciach) zapewniają, że będzie ciekawie, a odwiedzający strefę dowiedzą się dlaczego las jest taki ważny, czemu zięba na czubku sosny siada a zając do lasu ucieka, jak rozpoznać rośliny po zapachu i dotyku, co zrobić, by w lesie nie zabłądzić, a także jak pomóc młodym, porzuconym zwierzątkom. Przygotowane zostaną inspirowane przyrodą gry rodzinne, będą też warsztaty rękodzieła. To wszystko w niedzielę, 5 czerwca, od godziny 12.00 do 18.00.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
16.5 ° C
16.5 °
13.8 °
88 %
1.4kmh
1 %
czw.
27 °
pt.
30 °
sob.
31 °
niedz.
32 °
pon.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE