piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZielonogórski naukowiec wśród najlepszych w Polsce.

Zielonogórski naukowiec wśród najlepszych w Polsce.

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Gałkowski z Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki znalazł się na 2. miejscu w Polsce (2771 na świecie) w rankingu naukowców w dziedzinie elektronika i inżynieria elektryczna przygotowywanym przez portal Research.com

Ranking jest o tyle prestiżowy, że zlicza ilość publikacji naukowych i cytatów, które dotyczą nie tylko konkretnego naukowca, ale również samego Uniwersytetu.

Jak czytamy na stronie Research.com, prof. dr hab. inż. Krzysztof Gałkowski koncentruje się głównie na teorii sterowania, sterowaniu iteracyjnym uczeniem się, systemie liniowym, nierównościach macierzy liniowych i systemach wielowymiarowych. Jego studia dotyczą takich obszarów jak sterowanie i optymalizacja matematyczna oraz teoria sterowania. Jego praca dotyczy takich tematów, jak projektowanie baz, różniczkowania i kontrolerów, które przecinają się z optymalizacją matematyczną.

Badanie obejmuje takie dyscypliny, jak stabilność, zbiór skończony, inżynieria sterowania, teoria systemów i wytrzymałość, a także sterowanie iteracyjne. Jego badania dotyczące nierówności macierzy liniowych obejmują tematy z teorii sterowania i macierzy liniowej. W jego badaniach struktura, stan i obliczalność są ściśle związane ze sprzężeniem zwrotnym pełnego stanu, które należy do nadrzędnej dziedziny systemów wielowymiarowych.

Jego najczęściej cytowaną pracą jest „Teoria systemów sterowania i zastosowania w liniowych procesach powtarzalnych” (254 cytowań)

Research Corporation for Science Advancement ( RCSA ) to organizacja w Stanach Zjednoczonych zajmująca się rozwojem nauki , finansująca projekty badawcze w naukach fizycznych. Od 1912 roku Research Corporation for Science Advancement identyfikuje trendy w nauce i edukacji, finansując tysiące naukowych projektów badawczych, które zmieniły nasz świat.

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Gałkowski urodził się w 9 czerwca 1949 r. we Wrocławiu. Został również laureatem Nagrody Siemensa w 2003 roku za „Układy wielowymiarowe i procesy powtarzalne – rozwój teorii i zastosowań praktycznych, budowa grupy badawczej w Uniwersytecie Zielonogórskim”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
27.4 ° C
27.4 °
26.8 °
55 %
3.9kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
24 °
niedz.
26 °
pon.
28 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE