czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieMirosław Glaz – kandydatem na burmistrza Krosna Odrzańskiego

Mirosław Glaz – kandydatem na burmistrza Krosna Odrzańskiego

Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie lubuskim postanowił kandydować na Burmistrza Krosna Odrzańskiego. Taką informację ogłosił w mediach społecznościowych 2 lutego. Kim jest i jakie ma szansę na objęcie tego stanowiska? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Mirosław Glaz ma 58 lat i pracuje jako dyrektor departamentu infrastruktury społecznej w Urzędzie Marszałkowskim. Pełni również funkcję radnego powiatu krośnieńskiego. W przeszłości pełnił już samorządowe funkcje. W latach 2003 – 2010 był zastępcą burmistrza Krosna Odrzańskiego, a w latach 2014-2018 starostą krośnieńskim. Z wykształcenia jest nauczycielem historii, ale także wieloletnim mistrzem i trener sztuki walki Ju-Jitsu.

W 2014 roku kandydował już na urząd burmistrza Krosna Odrzańskiego i uzyskał wtedy 1270 głosów zajmując drugie miejsce za Markiem Cebulą, który zgromadził 4350 głosów i wygrał wybory w I turze. W ostatnich wyborach parlamentarnych w październiku 2023 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat poselski z list Trzeciej Drogi. Uzyskał wtedy 1973 głosy w całym województwie, z czego 503 w naszej gminie.

Były wiceburmistrz naszego miasta jako pierwszy zgłosił chęć kandydowania w wyborach na burmistrza Krosna Odrzańskiego, a jego kontrkandydatów jeszcze nie znamy. Wiadomo jednak, że na najwięcej głosów może liczyć w Czarnowie i Wężyskach (odpowiednio ok. 25% i 11% w ubiegłorocznych wyborach). W mieście to poparcie było dużo niższe.

Kto może być jego przeciwnikiem? Ruszyła giełda nazwisk. Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się obecnego starostę, a wcześniej zastępcę Burmistrza Grzegorza Garczyńskiego, obecną pełniącą obowiązki burmistrzyni Annę Mikołajczyk i byłego wiceprezydenta Gorzowa i przewodniczącego rady Radosława Sujaka.

Czy w przypadku startu któregoś z wyżej wymienionych osób, kandydat PSL wycofa się z walki o fotel burmistrza?. Odpowiedź uzyskamy zapewne do 12 lutego – do tego bowiem momentu można rejestrować komitety wyborcze.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
3.8 ° C
3.8 °
1.8 °
90 %
1.8kmh
35 %
śr.
4 °
czw.
10 °
pt.
7 °
sob.
6 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE