czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieMost tymczasowy coraz bliżej?

Most tymczasowy coraz bliżej?

Coraz więcej dzieje się przy moście zabytkowym w Krośnie Odrzańskim. Wkrótce na Odrze powstanie drugi most – tymczasowy.

Potężna inwestycja związana z podniesieniem mostu budzi wiele kontrowersji. Ostatnio pisaliśmy o niej po tym, jak burmistrz Marek Cebula wypowiedział się, w dość krytycznych słowach, na temat tego zadania.

Zanim jednak zabytkowa przeprawa na Odrze zostanie podniesiona, konieczna jest instalacja mostu tymczasowego. Prace powoli posuwają się naprzód, zostały zrobione już nasypy pod dojazd do nowego mostu, przy moście pojawia się coraz więcej ciężkiego sprzętu.

Zanim jednak ruszą prace związane z instalacją mostu tymczasowego, to muszą zakończyć się prace związane z przerzuceniem rurociągów. Ile te potrwają? Prace mają zostać zintensyfikowane w miesiącach letnich. Można szacować, że to zadanie potrwa od kilku do kilkunastu tygodni. Według wcześniejszych zapowiedzi, most tymczasowy miałby być udostępniony dla ruchu drogowego (według harmonogramu przekazywanego na początku roku przez Wody Polskie, miałoby to nastąpić już w sierpniu).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady deszczu
19.4 ° C
19.9 °
19.4 °
80 %
1.9kmh
54 %
czw.
27 °
pt.
30 °
sob.
31 °
niedz.
33 °
pon.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE