piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieMost tymczasowy udźwignie ciężarówki?

Most tymczasowy udźwignie ciężarówki?

Most tymczasowy na Odrze w Krośnie Odrzańskim jest praktycznie gotowy. W ostatnich dniach odbywały się tam testy obciążenia.

Wydaje się, że już można śmiało przeprawić się przez Odrę w Krośnie Odrzańskim, przejeżdżając przez most tymczasowym. Potwierdzają to ostatnie testy obciążeniowe na nowym obiekcie. Wykonało je laboratorium Atest we współpracy z Politechniką Gdańską. Na most wjechały trzy ciężkie pojazdy (waga ok. 32 tony każdy), aby sprawdzić jak konstrukcja reaguje na obciążenie. Wszystko wskazuje na to, że ciężarówki bez problemu będą mogły przejeżdżać przez most tymczasowy.

Przełożenie ruchu na most tymczasowy ma się odbyć do końca bieżącego roku. Choć termin związany z instalacją mostu tymczasowego oraz przeniesieniem ruchu drogowego ciągle się przesuwa, to zadanie związane z podniesieniem zabytkowej przeprawy ma zostać wykonane w pierwotnym terminie, czyli do końca 2023 roku. Po udostępnieniu mostu tymczasowego ruszą też prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Chrobrego, Podgórnej i Nadodrzańskiej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
17.1 ° C
17.7 °
17.1 °
66 %
1.8kmh
87 %
pt.
31 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
22 °
wt.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE