wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNajlepsi lubuscy kolarze znowu będą się ścigać w Krośnie

Najlepsi lubuscy kolarze znowu będą się ścigać w Krośnie

Już w najbliższą niedzielę (21 maja) w Krośnie Odrzańskim odbędzie się czwarta w tym roku edycja Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Nasze miasto już szósty raz z rzędu będzie gościć najlepszych kolarzy górskich.

Start wyścigu przewidziany jest na godz. 11.00, ale objazdy tradycyjnie rozpoczną się dużo wcześniej i na ulicach naszych miast, będziemy mogli zobaczyć z pewnością wiele zawodniczek i zawodników.

Dystans Giga liczyć będzie 62 kilometry, wielkość przewyższeń wyniesie 1200 metrów. Trasa Mega to 44 km (800 m), Mini – 27 km (400 m), Fun i Młodzik zaś 10 kilometrów. Kierunek jazdy biegnie w tą samą stronę co w roku ubiegłym, dzięki czemu startujący będą mogli zmierzyć się z urokliwymi górkami w okolicy rzeki Odry. Trasa jest wielce urozmaicona. Start i meta zostały usytuowane w centrum miasta, na placu Unii Europejskiej. Stąd zawodniczki i zawodnicy pojadą w stronę poligonu. Następnie skierują się na miejscowości Kamień, Gostchorze, Morsko. Za tą wsią wjadą na leśne pętle (na Giga trzy po 20 km). Ponad 80 procent dystansu wiedzie przez lasy Nadleśnictwa Bytnica – omawia trasę w swoich mediach społecznościowych dziennikarz Piotr Kurek.

W ramach IV etapu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB odbędzie się również rywalizacja o Puchar Województwa Lubuskiego w Kolarstwie Górskim.

W Parku Tysiąclecia rozegrane zostaną wyścigi dla najmłodszych miłośników jednośladów – początek o godz. 11:30 [STREFA DZIECKA]. Dzieci będzie można zapisywać od godz. 8:00 na Placu Unii Europejskiej w biurze zawodów. Ponadto dla najmłodszych będą dmuchańce /na Placu Unii Europejskiej/.

Ośrodek Sportu i Rekreacji prosi o nieparkowanie samochodów w przeddzień oraz w dniu zawodów na ulicach Placu Unii Europejskiej (20-21 maja). Pojazdy na drodze mogą utrudnić rywalizację zawodniczkom i zawodnikom.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
pochmurnie
5.5 ° C
5.5 °
1.8 °
50 %
1.8kmh
13 %
wt.
11 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE