poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczHołownia w Międzyrzeczu: Nie będziemy rozrzucać pieniędzy z helikoptera

Hołownia w Międzyrzeczu: Nie będziemy rozrzucać pieniędzy z helikoptera

W ramach mobilnej konwencji Międzyrzecz w województwie lubuskim odwiedził dzisiaj lider Polski 2050 – Szymon Hołownia. Przedstawił kandydatów do listy parlamentarnej koalicyjnej wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym. Wielokrotnie powtarzał, że Polsce potrzebna jest Trzecia Droga.

W 2019 roku postawiłem swoje życie na głowie, bo miałem dość świętej wojny pomiędzy wywodzącymi się z Solidarności dwoma obozami. Polska nie wyczerpuje się w tych dwóch opowieściach. Potrzebna jest Trzecia Droga po to, aby zmieniło się powietrze w Polsce, mentalność i nastawienie – rozpoczął spotkanie w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury Szymon Hołownia.

Lider Polski 2050 krytykował propozycje programowe Jarosława Kaczyńskiego – Jaroław Kaczyński postanowił zwolnić Polaków z opłat autostradowych za 26 zł, ale za to na prywatnej autostradzie A2 płacimy 96 zł w jedną stronę. Przez 8 lat tego nie zmienili, pomimo, że umowę podpisał rząd SLD w latach 90 – wymieniał Sz. Hołownia – Dziś PiS rozdaje pieniądze, rzuca na wszystkie strony. Ciemny lud to kupi. W tych pieniądzach nie ma znalezienia godności dla człowieka. To pogarda rzucania paru groszy dla ludu – dodał.

W przemówieniu nie brakowało lubuskich wątków – Jeżeli chcemy, aby zapanował spokój i porządek z dwoma stolicami województwa lubuskiego to nie można jechać pociągiem z Zielonej Góry do Gorzowa tyle ile z Warszawy do Krakowa. W Polsce 14 mln obywateli nie ma wolności podróżowania – zauważył były kandydat na Prezydenta RP.

Szymon Hołownia jasno zaznaczył, że Trzecia Droga nie będzie rozrzucać pieniędzy z helikoptera. Dlatego, że za bardzo was szanujemy. Nie potrzebujecie państwa, które da wam trzysta czy dwieście złotych, abyście musieli dodać jeszcze więcej.

W naszym programie mówimy jasno. Kolej do każdego miasta powyżej 10 tys. zł mieszkańców. Ciepły posiłek dla każdego dziecka i perfekcyjny angielski po podstawówce. Trzeba zmienić system zdrowia, postawić na profilaktykę, to państwo ma dbać o nas, abyśmy nie chodzili do lekarzy. Chcemy po prostu naprawić państwo – wymieniał Szymon Hołownia. – Dzisiaj rozrzucamy 30 mld zł z helikoptera, zamiast przeznaczyć to na miejsca w żłobkach, których dzisiaj brakuje tysiące – zaznaczył.

Pytania z widowni dotyczyły bardzo wielu rzeczy, od lokalnych dróg, po kompostownik, zieloną energię i współpracę z Polskim Stronnictwem Ludowym.

Najstarsza partia Polskie Stronnictwo Ludowe montuje koalicje z najmłodszą polską partią. PSL jest gotowe na nową politykę, którą zaproponowaliśmy. Władysław Kosiniak-Kamysz jasno mówi, że nie ma dzisiaj miejsca na rządy PiS-u, ale też na to co było przed 2015 roku. Mamy wiele wspólnego z prezesem PSL i świetnie się dogadujemy. Mamy wspólnie 21 postulatów – chwalił Hołownia.

W Międzyrzeczu była również okazja do przedstawienia kandydatów na kandydatów do list parlamentarnych. Zostali nimi znani działacze i społecznicy w województwie lubuskim.

  • Maja Nowak – pedagog, doradca zawodowy i mama 6-letniego Tymka. – Przyłączyłam się do drużyny Szymona Hołowni, bo wierzę, że odzyskam sprawczość. Zapraszam każdego z państwa, abyśmy wspólnie rozwiązywali te najmniejsze problemy – wyznała.
  • Izabela Ziętka – nauczycielka, pedagożka szkolna i dyrektorka placówek oświatowych – Idę zmieniać politykę, aby zmieniać naszą czarną edukację. Idę do polityki, bo od lat pracuje z ludźmi i polityka jest o ludziach i dla ludzi – mówiła.
  • Mirosław RóżańskiJeżeli ktoś mi zadaje pytanie dlaczego dołączyłem do Szymona to długo się zastanawiałem, jak daleko można się zaangażować. Mam dług w stosunku do społeczeństwa, bo kształciło mnie przez kilka dekad. Politycy różnych opcji awansowali mnie na kolejne stopnie i obdarzali zaufaniem. Gwarantuje, że jeżeli mnie wybierzecie to politycy będą zarządzali Ministerstwem Obrony Narodowej, a żołnierze armią – twardo zaznaczył były generał Wojska Polskiego.

💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
-2 ° C
-2 °
-2 °
88 %
2.1kmh
79 %
pon.
11 °
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE