niedziela, 4 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNie będzie wody w kilku wsiach gminy Maszewo

Nie będzie wody w kilku wsiach gminy Maszewo

W piątek – 22 lipca – na parę godzin zabraknie wody w kilku miejscowościach gminy Maszewo. Dlaczego?

Jak czytamy w ogłoszeniu wójta gminy Maszewo, Dariusza Jarocińskiego – 22 lipca, od godz. 6.00 planowana jest przerwa w dostawie wody w miejscowościach: Bytomiec, Granice, Korczyców, Maszewo, Połęcko, Miłów, Radomicko, Rybaki, Skórzyn, Skarbona. Przerwa w dostawie wody do wymienionych wsi może potrwać nawet do godz. 15.00. Czym jest spowodowana?

Konieczna jest wymiana uszkodzonej zasuwy na terenie Automatycznej Stacji Uzdatniania Wody w Korczycowie. Po zakończeniu naprawy zastosowany zostanie chlor w celu dezynfekcji sieci wodociągowej zasilanych wodą ze stacji. Ponowne napełnienie sieci wodociągowej ma potrwać maksymalnie do godz. 15.00.

Przez to, że użyty zostanie chlor, woda nie będzie zdatna do użytku bezpośrednio. W wymienionych miejscowościach należy przegotować wodę przed jej spożyciem lub użyciem do kąpieli noworodków. Należy się do tego stosować do czasu, aż pojawi się komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krośnie Odrzańskim o zdatności wody do spożycia przez ludzi, na podstawie wyników badań próbki wody, która zostanie pobrana i przekazana do badań po zakończeniu naprawy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
0.3 ° C
0.4 °
-0.6 °
86 %
3kmh
66 %
sob.
0 °
niedz.
3 °
pon.
5 °
wt.
3 °
śr.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE