poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinUkradli mszalne kielichy z kościoła i uderzyli w dzwon

Ukradli mszalne kielichy z kościoła i uderzyli w dzwon

W miniony weekend troje młodych ludzi w ramach „żartu” włamało się do kościoła i ukradło między innymi kielich mszalny. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności nawet do… 10 lat!

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (18/19.07) w jednej z miejscowości w Gminie Świebodzin. To właśnie wtedy trzy osoby w wieku 20, 21 i 25 lat włamały się do kościoła najpierw wyłamując kłódkę. Grupa zabrała ze świątyni kielich mszalny, kustodium oraz puszki na komunikaty o wartości około dwóch tysięcy złotych.

– Po wyjściu ze świątyni „łupy” porzucili w pobliskich krzakach. Następnie dwóch „kolegów” wcześniejszej trójki weszło do otwartej dzwonnicy i uruchomili dzwony, budząc część mieszkańców małej miejscowości. Często zachowania młodych ludzi tłumaczone są powiedzeniem, że „młodość musi się wyszaleć”. Wszystko jednak ma swoje granice, ponieważ później, bez względu na intencje, konsekwencje są jak najbardziej rzeczywiste i surowe – informuje Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Troje sprawców zostało bardzo szybko zatrzymali przez świebodzińskich policjantów, teraz odpowiedzą przed sądem za kradzież z włamaniem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
bezchmurnie
26.8 ° C
29.9 °
26.8 °
34 %
2.9kmh
4 %
pon.
30 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE