niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraZielona Góra miastem szczęśliwym

Zielona Góra miastem szczęśliwym

OtoDom oraz ThinkCo przeprowadziły badanie na temat zadowolenia z mieszkania w danym mieście. Zielona Góra znalazła się na podium zaraz za Gdańskiem i Gdynią. Jakie aspekty brano pod uwagę przy raporcie?

Jak szczęśliwy czujesz się w mieście, w którym mieszkasz? Na takie pytanie odpowiedziało 35 897 mieszkańców Polski w badaniu przeprowadzonym przez Otodom między wrześniem 2021 a lutym 2022 r. Ankietowani swoją ocenę wyrażali w skali od 1 (zupełnie nieszczęśliwy/-a) do 5 (maksymalnie szczęśliwy/-a).

– Celem badania było zrozumienie, co wpływa na subiektywne poczucie szczęścia w mieście i najbliższej okolicy. Dlatego poza ogólnym wskazaniem poziomu szczęścia respondenci podawali też, jakie elementy oddziałują na niego pozytywnie, a jakie negatywnie. – czytamy w raporcie.

W raporcie można również zapoznać się z tym co czyni miasta szczęśliwym. Aż 29% wskazuje na dostęp do sklepów. Najważniejsze, codzienne sprawy chcemy załatwiać w bezpośredniej okolicy i cieszy nas dyskont czy sklep niedaleko domu. Doceniamy też miasta, które dają dostęp do natury (21,7%), są dobrze skomunikowane (23,9%) i z wieloma opcjami rozrywki i relaksu (21,1%), a także bezpieczne (21,7%).

Z kolei największą bolączką są koszty życia co ewidentnie można zobaczyć w dużych miastach. Niestety w raporcie nie wskazano co wpłynęło na to, że Zielona Góra zajęła trzecie miejsce ze współczynnikiem 3,95. Trudno wymienić tutaj dobrą komunikację (protesty kierowców i odwoływanie kursów na osiedla) czy dostęp do rozrywki (likwidacja amfiteatru). Z pewnością bliskość z naturą i dostęp do sklepów można zaliczyć na nasz plus.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
słabe opady deszczu
6.4 ° C
6.4 °
5.1 °
92 %
5.8kmh
100 %
niedz.
7 °
pon.
9 °
wt.
7 °
śr.
3 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE