niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNowe inwestycje drogowe w Krośnie Odrzańskim

Nowe inwestycje drogowe w Krośnie Odrzańskim

Blisko 6,6 mln zł pozyskała Gmina Krosno Odrzańskie na nowe inwestycje drogowe w Krośnie Odrzańskim. Remont obejmie m.in. ulicę 1 Maja oraz Parkową. Pojawią się nowe miejsca parkingowe, a także zupełnie nowy łącznik przy Przedszkolu nr 3.

Środki zostały pozyskane z 8 edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Pierwsze zadanie to przebudowa ul. Parkowej, na którą składają się dwa odcinki drogi publicznej o długości ok. 210,8 m i 138,2 m (razem: długość ok. 349 m) oraz odcinek drogi wewnętrznej o długości ok. 102 m.

Przede wszystkim pojawi się więcej miejsc parkingowych. Zamiast 23 pojawi się 41 nowych miejsc parkingowych. Poprawiona zostanie sytuacja pieszych poprzez budowę dwóch wyniesionych przejść dla pieszych. Chodnik również zostanie całkowicie wymieniony. Ul. Parkowa to niezwykle ważna droga do Urzędu Miasta, ale też Parku Tysiąclecia czy targowiska miejskiego.

Drugi projekt to z kolei ulica 1 Maja, która prowadzi od głównej ul. Poznańskiej do jednostki wojskowej i ul. Piastów.

Robotami drogowymi planuje się objąć odcinek ulicy 1 Maja o długości ok. 249,84 m. Ponadto planuje się usprawnienie ruchu przy Przedszkolu nr 3 w Krośnie Odrzańskim poprzez budowę łącznika (ok. 65 m długości) umożliwiającego obsługę ruchu generowanego przez Przedszkole realizowaną w bezpiecznym wariancie jednokierunkowym (od Piastów do 1 Maja). Ponadto planuje się, zgodnie z potrzebami mieszkańców, przebudowę oraz budowę nowych miejsc parkingowych wzdłuż całej ulicy 1-go Maja i na terenie Przedszkola (łącznie ok. 76 miejsc o nowej nawierzchni).

Co istotne gmina będzie starała się wymienić nawierzchnię na całej ulicy 1-go Maja, która obecnie jest ułożona z kostki. Po remoncie powinien być tutaj już asfalt.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
24.8 ° C
24.8 °
23.8 °
39 %
1.6kmh
83 %
niedz.
25 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
18 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE