niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczSprzęt ratujący życie na budynku straży w Kaławie. By każdy mógł skorzystać

Sprzęt ratujący życie na budynku straży w Kaławie. By każdy mógł skorzystać

Na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaławie umieszczony został defibrylator AED. Urzędzenie jest ogólnodostępne i w razie potrzeby każdy może go użyć. To sprzęt, który ratuje życie i zdrowie.

Defibrylator AED – co to jest?

Defibrylator automatyczny AED to specjalistyczne urządzenie umożliwiające przeprowadzenie w pełni bezpiecznej procedury defibrylacji w przypadku zatrzymania krążenia.

Ze sprzętu mogą bez problemu skorzystać zarówno osoby z wykształceniem medycznym jak i totalni laicy w tej kwestii, ponieważ defibrylator AED, za pomocą poleceń głosowych i wizualnych, przeprowadza krok po kroku przez cały proces.

Nowe urządzenie dostępne dla wszystkich

Defibrylator może uratować życie osobie, u której doszło do zatrzymania krążenia, czyli m.in. do zawału. Jak wiadomo takie sytuacje są niespodziewane i mogą się zdarzyć dosłownie w każdej chwili, dlatego warto mieć „pod ręką” takie urządzenie.

Teraz znalazło się ono w Kaławie, a dokładniej na ścianie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Urządzenie umieszczone jest w specjalnej kapsule, która latem jest chłodzona, a w zimie podgrzewana.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
19 ° C
19 °
19 °
50 %
5.9kmh
89 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
28 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE