czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNowe karetki trafiły do szpitali w Krośnie Odrzańskim i Gubinie

Nowe karetki trafiły do szpitali w Krośnie Odrzańskim i Gubinie

Do placówek spółki Zachodnie Centrum Medyczne w Krośnie Odrzańskim i Gubinie trafiły nowe karetki. W środę (29 listopada) odbył się ich oficjalny odbiór.

Samorządowa spółka Zachodnie Centrum Medyczne w tym roku, za pośrednictwem starostwa powiatowego w Krośnie Odrzańskim, wielokrotnie inwestowała w placówki w Krośnie Odrzańskim i Gubinie. Niedawno pisaliśmy o nowych łóżkach i aparacie USG w krośnieńskim szpitalu oraz o termomodernizacji budynku „A” przy ulicy Śląskiej w Gubinie.

Pod koniec roku Powiat Krośnieński oraz spółka ZCM dopięła jedną z większych inwestycji szpitalnych w tym roku. Mowa o zakupie dwóch nowych karetek. W środę (29 listopada) przy szpitalu w Krośnie Odrzańskim zaparkowały dwa nowe ambulanse typu C. Jedna zostanie w Krośnie Odrzańskim, druga pojedzie do Gubina.

W symbolicznym przekazaniu kluczyków do nowych karetek udział wzięli m.in. Starosta Krośnieński Grzegorz Garczyński, Radna Powiatu Krośnieńskiego Anna Januszkiewicz, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zrządzania Kyzysowego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim Waldemar Gredka, Prezes Szpitala Jolanta Siwicka, Koordynator Ratownictwa Medycznego Przemysław Rasiewicz oraz przedstawiciele wykonawcy – firmy Geraton.

Ambulanse posiadają specjalistyczne wyposażenie medyczne, w skład którego wchodzą m.in.:

  • eletryczne nosze bariatryczne
  • deska ortopedyczna ze stabilizatorem głowy i pasami stabilizującymi, która służy do bezpiecznej ewakuacji, zabezpieczania i transportu z miejsca zdarzenia osób poszkodowanych, z podejrzeniem lub rozpoznaniem urazu kręgosłupa, miednicy lub urazów wielonarządowych
  • przenośny ssak elektryczny, służący do udrażniania górnych dróg oddechowych
  • pompa infuzyjna, zapewniająca niezawodność i precyzję w dostarczaniu leków,
  • krzesełko transportowe wyposażone w rozkładany system płozowy ułatwiający transport pacjenta po schodach.

Przypomnijmy, że nie jest to poszerzenie taboru pogotowia ratunkowego w powiecie krośnieńskim. Wcześniej starostwo oraz spółka ZCM przekazały dwie karetki dla dotkniętej wojną Ukrainy. Dzięki temu udało się zdobyć 1 mln 200 tys. zł ze środków budżetu państwa na zakup dwóch nowych ambulansów sanitarnych dla Zespołów Ratownictwa Medycznego Zachodniego Centrum Medycznego.

Powiat krośnieński przedstawił również bilans ubiegłorocznych wyjazdów pogotowia ratunkowego w naszym regionie – 6 tys. wyjazdów i ponad 400 tys. pokonanych km.

– Ratownictwo medyczne jest jednym z filarów bezpieczeństwa w naszym powiecie, a nowe ambulanse przyczynią się do poprawy jakości udzielanych świadczeń oraz zwiększenia bezpieczeństwa w ratowaniu życia, na bardzo wysokim specjalistycznym poziomie – mówi starosta G. Garczyński. – Flota jest stale unowocześniania, Zachodnie Centrum Medyczne dysponuje obecnie 6 nowymi karetkami, który służą do transportu sanitarnego oraz jako zespoły ratownictwa medycznego. Od 2019 roku, kiedy to po 8 latach Pogotowie Ratunkowe wróciło do krośnieńskiego szpitala tabor był sukcesywnie wymieniany.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
7.8 ° C
7.8 °
7.8 °
57 %
3.2kmh
5 %
czw.
11 °
pt.
14 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE