poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNowoczesny PSZOK przy ulicy Wiejskiej otwarty!

Nowoczesny PSZOK przy ulicy Wiejskiej otwarty!

W piątek (28 października) przy ulicy Wiejskiej w Krośnie Odrzańskim doszło do oficjalnego otwarcia nowoczesnego PSZOK-u.

Pierwszą osobą, która skorzystała, w ramach demonstracji, z nowoczesnego PSZOK-u przy ul. Wiejskiej był burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula. Ten najpierw wjechał na samochodem z przyczepką na specjalną wagę, a następnie został skierowany przez pracownika Krośnieńskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Komunalnego na rampę, skąd burmistrz wrzucał przywiezione odpady do odpowiednich pojemników.

Następnie miała miejsce część oficjalna, podczas której burmistrz M. Cebula symbolicznie przekazał „klucz do PSZOK’u” dla prezesa KPWK, Aleksandra Kozłowskiego. Na sugestię, że na tym obiekcie będzie czyściej niż wewnątrz domu odparł tylko, żeby mieszkańcy dostarczali tutaj odpady, a KPWK zajmie się resztą.

Nowoczesny PSZOK jest dużym kompleksem i początkowo może być to przytłaczające dla mieszkańców, którzy będą z niego korzystać. Pracownicy na miejscu mają jednak służyć pomocą i skierują przyjezdnych do odpowiedniego pojemnika, do którego należy składować przywiezione śmieci.

Śmieci zostaną w tym miejscu posegregowane na aż 60 frakcji. Poza sprzętem niezbędnym do funkcjonowania punktu przygotowano również ścieżkę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Stanowi je 16 tablic edukacyjnych z wymiennymi treściami. Każda z tablic poświęcona jest odrębnemu zagadnieniu i będzie wieść przez wszystkie obiekty.

Gmina Krosno Odrzańskie pozyskała dofinansowanie na budowę PSZOK-u w wysokości 2,6 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zarządzanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
19.1 ° C
19.8 °
18.8 °
62 %
2.7kmh
47 %
pon.
18 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
27 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE