wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNowy samochód dla straży pożarnej

Nowy samochód dla straży pożarnej

Pod koniec roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim zakupiła nowy samochód. Tym razem nie pojazd bojowy, a lekki samochód operacyjny.

Kiedy pojawia się informacja o zakupie nowego pojazdu dla straży pożarnej, to myśli się raczej o dużym wozie bojowym. Nie w tym przypadku. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej zakupiła samochód osobowy w grudniu 2022 roku – w ramach zadania pod nazwą: „„Doposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w lekki samochód operacyjny do przewozu sprzętu i środków do ograniczania skażeń chemiczno ekologicznych”

Jak informują przedstawiciele krośnieńskiej straży pożarnej, głównym celem zadania było doposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim w lekki samochód, który umożliwi transport ratowników oraz sprzętu podczas prowadzonych działań ratowniczo gaśniczych.

Samochód kosztował 159 500 zł. Zakup zrealizowany został dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz powiat krośnieński, Gminę Gubin, Gminę Bytnica, Gminę Bobrowice, Nadleśnictwo Krosno z siedzibą w Osiecznicy, Nadleśnictwo Brzózka, Nadleśnictwo Gubin, Nadleśnictwo Bytnica, Przedsiębiorstwo Oczyszczalnia Ścieków Gubin, Recykl Organizacja Odzysku S.A., Homanit Krosno Odrzańskie, PPUH Inter Castor Połupin.

Zakup wyżej wymienionego sprzętu w znaczący sposób przyczyni się do ochrony życia i zdrowia mieszkańców powiatu krośnieńskiego podczas działań ratowniczo gaśniczych. 


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
23.7 ° C
23.7 °
20.4 °
64 %
2.2kmh
100 %
wt.
27 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE