piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNowy tomograf już w powiatowym szpitalu

Nowy tomograf już w powiatowym szpitalu

Nowoczesny tomograf komputerowy trafił właśnie do odnowionego budynku diagnostyki obrazowej w Zachodnim Centrum Medycznym w Krośnie Odrzańskim. To pierwsze tego typu urządzenie w strukturach szpitala powiatowego i dalszy ciąg zakupów nowoczesnego sprzętu.

Właśnie dzisiaj zamontowano nowoczesny 16-rzędowy, 32-warstwowy tomograf firmy Canon – To niezwykle ważna i długo oczekiwana inwestycja za ponad 2 mln zł. Można powiedzieć, że jeden z niewielu w województwie lubuskim,a to dlatego, że mogą być badane osoby z klaustrofobią oraz o większej masie ciała – zachwalał nowe urządzenie starosta Grzegorz Garczyński.

Cała inwestycja pochłonęła jednak więcej środków, bo ponad 5 mln zł. Trzeba było rozbudować centrum diagnostyki obrazowej, podjazd dla karetek, ale też w końcu łącznik pomiędzy budynkami szpitala. W końcu skończy się przejazd na badania w śniegu czy deszczu – Myślimy o przyszłości dlatego w budynku jest dodatkowe pomieszczenie na ewentualny rezonans, który mógłby się tutaj pojawić – dodaje G. Garczyński.

Zalety Tomografii Komputerowej to m.in.:

  • Precyzja Diagnozy: TK umożliwia uzyskanie bardzo szczegółowych obrazów wnętrza ciała, co pozwala lekarzom na dokładniejszą analizę struktury anatomicznej.
  • Szybkość i Wygoda: Badanie nie trwa długo, co przekłada się na wygodę pacjentów. Krótki czas skanowania minimalizuje dyskomfort związany z procedurą.
  • Różnorodność Badań: Tomografia komputerowa może być stosowana w różnych dziedzinach medycyny, obejmując, ortopedię, chirurgię, onkologię i wiele innych.
  • Redukcja Dawki Promieniowania: Nowe technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości obrazów przy jednoczesnej minimalizacji dawki promieniowania, co jest istotne dla bezpieczeństwa pacjentów.

Wartość inwestycji to ponad 5 mln, z czego 3 mln 950 tys. zł Powiat pozyskał z rządowego wsparcia.

Przypomnijmy, że powiatowy szpital od pięciu lat nie tylko wychodzi na prostą, ale również dokonuje nowoczesnych zakupów i otwiera nowe oddziały. Za kadencji starosty Grzegorza Garczyńskiego do ZCM wróciło ratownictwo medyczne, które jest teraz wyposażone w sześć nowych karetek, otwarto oddziały wewnętrzny oraz rehabilitacji. Powstały poradnie rehabilitacyjna, pulmonologiczne oraz zakupiono nowe łóżka, a także pozyskano cyfrowy rentgen.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
29.6 ° C
29.9 °
27.8 °
40 %
3.9kmh
71 %
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE