piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNowy zastępca komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Nowy zastępca komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

W piątek (17 lutego) oficjalnie pożegnano dotychczasowego zastępcę Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej – płk. SG Pawła Maźca i przedstawiono nowego zastępcę – ppłk SG Monikę Musielak.

Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Michalski podczas uroczystej zbiórki dokonał dzisiaj (17.02) uroczystego wprowadzenia ppłk. SG Moniki Musielak na stanowisko zastępcy Komendanta NoOSG do spraw granicznych. Po odczytaniu rozkazu Komendanta Głównego Straży Granicznej o powierzeniu obowiązków na tym stanowisku, gen. bryg. SG Tomasz Michalski życzył swojej zastępczyni powodzenia i sukcesów w wykonywaniu nowych zadań służbowych.

Ppłk SG Monika MUSIELAK – obecna Naczelnik Wydziału Operacyjno-Śledczego służbę w Straży Granicznej pełni od 19 lat. Od przyjęcia do służby zajmowała kolejne stanowiska służbowe w Wydziale Operacyjno-Śledczym Lubuskiego a następnie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła także Uniwersytet VIADRINA we Frankfurcie nad Odrą. Przeszkolenie do pracy operacyjno-śledczej uzyskała uczestnicząc w wielu specjalistycznych szkoleniach. Odznaczona została m.in. Brązowym i Srebrnym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, Medalem Trzydziestolecia Powołania Straży Granicznej oraz Odznaką Straży Granicznej. 

Podczas uroczystości Komendant NoOSG pożegnał także dotychczasowego zastępcę. Płk SG Paweł Maziec postanowił po 26 latach służby odejść na emeryturę.

Płk SG Paweł MAZIEC w latach 1995 – 1997 r. pełnił służbę kandydacką w Straży Granicznej. Po jej zakończeniu przyjęty został do służby przygotowawczej, początkowo na Strażnicy SG w Żytowaniu, a następnie w Grupie Operacyjno- Śledczej w PSG w Gubinku. Pełnił również służbę jako zastępca Komendanta tej placówki. W latach 2007-2016 zajmował stanowisko Komendanta Placówki SG w Kaliszu tworząc tak naprawdę ją od podstaw. W 2016 r. został mianowany na stanowisko Komendanta Placówki SG w Poznaniu-Ławicy, a w 2020 roku za osiągnięcia w służbie mianowany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG. Ukończył wyższe studia magisterskie na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz w 2002 roku Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

Przyznane odznaczenia to m.in:

  • Złoty Medal za Zasługi dla Straży Granicznej
  • Srebrny Medal za Zasługi dla Straży Granicznej
  • Odznaka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej
  • Medal Brązowy za Długoletnią Służbę
  • Odznaka Straży Granicznej
  • Brązowy Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”

Na koniec uroczystości Komendant NoOSG życzył awansowanej wytrwałości i siły w realizacji powierzonych obowiązków oraz podejmowania samych właściwych i trafnych  decyzji. Natomiast odchodzącemu na emeryturę życzył realizacji planów i zamierzeń oraz znalezienia czasu na spełnianie swoich zamiłowań i motoryzacyjnych pasji.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
23.5 ° C
23.8 °
23.3 °
42 %
4kmh
100 %
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
26 °
wt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE