środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieOddali hołd koledze-żołnierzowi

Oddali hołd koledze-żołnierzowi

W poniedziałek – 14 czerwca – na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim spotkali się żołnierze-weterani, którzy przyjechali na motocyklach, oddać hołd swojemu koledze.

Wizyta żołnierzy-weteranów na Cmentarzu Komunalnym była jedną z kilku zaplanowanych w ramach akcji Rajd Motocyklowy Weteranów. To już trzecia odsłona tej inicjatywy. W tym roku mundurowi z 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żagańu wyruszyli na motocyklach, aby oddać hołd kolegom, którzy zginęli w czasie służby i zostali pochowani na cmentarzach w województwie lubuskim. Na krośnieńskim cmentarzu weterani oddali hołd chor. sztab. Andrzejowi Bakselerowiczowi – żołnierzowi, który zginął podczas misji wojskowej.

„- Każdego dnia żołnierze ryzykują własnym życiem – mówił burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula, który został zaproszony przez weteranów na tę okoliczność. – W takim dniu jak dzisiaj uświadamiamy sobie, że nie ma niczego cenniejszego niż życie, które oddaje się za swoich przyjaciół. Dziękuję Wam wszystkim za tę pamięć i za to, że możemy się tutaj spotkać.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
-3 ° C
-3 °
-5.6 °
73 %
1.7kmh
7 %
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
4 °
sob.
5 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE