poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryWakacyjne środy z żarskim PTTK

Wakacyjne środy z żarskim PTTK

Wakacyjne środy z żarskim oddziałem PTTK na stałe zapisały się już w kalendarz letnich atrakcji. Sprawdziliśmy co zaplanowano w czerwcu i lipcu.

Tradycyjnie, w każdą wakacyjną środę będzie można wybrać się na niezwykłą wycieczkę. Raz w tygodniu mieszkańcy mogą zwiedzać okolice Żar. Oddział organizuje także wycieczki krajoznawcze w góry do Świeradowa Zdroju i Karpacza.

Na 29 czerwca na godz. 10:00 zaplanowaną pieszą wycieczkę połączoną z warsztatmi fotograficznymi. Uczestnicy spotkania poznają tajniki fotografowania oraz dowiedzą się jak zrobić ładne i dobre zdjęcie.

Kolejna środą – 6 lipca to dobra okazja, aby trochę popedałować. PTTK zaprasza na wycieczkę rowerową Żary – Biedrzychowice. Zbiórka przy PTTK o godz. 9:00. Prezentacja hodowli zwierząt domowych na wsi. Porównanie rolnictwa na wsi i przemysłu w mieście.

13 lipca odbędzie się natomiast Wycieczka autokarowa do Neisseaue w Niemczech. Odpłatna 70 zł + 20 zł dopłata do biletów wstępu. Zbiórka przy PTTK o godz. 9:00. Park Przygody „Kulturinsel” jest swoistą puszczą pełną przygód, z przejściem 500 m podziemnymi tunelami – z latarkami. Domki na drzewach. Legendarny
Zaczarowany Zamek oraz zwierzęta domowe z całego świata. Obowiązkowe posiadanie dowodu osobistego lub paszportu.

Wydarzenia zaplanowane na 20 lipca organizowane jest przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Żarach. Wizyta w pasiece u pszczelarza. Pisza wędrówka rozpocznie się o godz. 10:00.

W ostatnią środę lipca tj. 27 będzie można wybrać się w Góry Izerskie. W programie wycieczka piesza w Góry Izerskie – Grzbiet Kamieniecki. Zdobycie Sępiej Góry i Bobrowych Skał oraz zwiedzanie Świeradowa Zdroju. Wycieczka odpłatna 70 zł, wyjazd o godz. 7:00.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
bezchmurnie
21.7 ° C
21.7 °
21.7 °
65 %
1.3kmh
1 %
pon.
20 °
wt.
27 °
śr.
22 °
czw.
23 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE