sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieOddział rehabilitacji dostępny bez kolejek

Oddział rehabilitacji dostępny bez kolejek

Łączymy siły, Powiat jest jeden, wspólnie rozwijamy szpital – to hasła, które najczęściej było słychać podczas wizyty radnych powiatowych w nowo otwartym oddziale rehabilitacji Zachodniego Centrum Medycznego. Oddział przyjmuje pacjentów i jest jednym z niewielu, gdzie czas oczekiwania jest znikomy.

Jak trudno dostać się na oddział rehabilitacji wiedzą pacjenci, którzy takiej pomocy potrzebują. Często muszą wybierać placówki prywatne, ponieważ czas oczekiwania sięga kilkuset dni. Otwarty w Gubinie oddział oferuje usługi praktycznie „od zaraz”. Zarówno krośnieńska, jak i gubińska część szpitala rozwijają się, w tempie którego oczekiwaliśmy od lat – mówi radna powiatowa Anna Januszkiewicz i podaje przykład, że dojazd do Gubina czy Krosna Odrzańskiego z każdego zakątka Powiatu jest szybszy niż niejednokrotnie przejazd z jednego końca Zielonej Góry na drugi.

Również Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Marzena Szofer wraca uwagę na przyjętą przez powiat strategię rozwoju samorządu. To szpital, stopniowe remontowanie dróg, pozyskiwanie pieniędzy zewnętrznych np. na ścieżki rowerowe, rozwój szkolnictwa. Dla uzmysłowienia zmian, które zaszły zachęca do porównań – jak wyglądała sytuacja 5 lat temu, jak jest dzisiaj. Oddział Rehabilitacji to kolejny ważny krok. Będą z niego korzystać mieszkańcy znacznej części województwa. Sprawdzając dostępność łóżek na lubuskich, stacjonarnych oddziałach rehabilitacji i czas oczekiwania nie można mieć wątpliwości, że gubiński oddział jest potrzebny. Czas oczekiwania w innych placówkach sięga nawet kilkuset dni.  

Ważne informacje:

Rejestracja pod numerem 517 062 735 w godzinach od 8.00 do 14.00

Skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową w trybie stacjonarnym (wg wzoru NFZ) może być wystawione przez lekarza świadczącego usługi w ramach umowy z NFZ z:

– oddziału szpitalnego: neurochirurgicznego, urazowo-ortopedycznego, neurologicznego, chirurgicznego, reumatologicznego, chorób wewnętrznych i geriatrycznego;

– poradni specjalistycznej: rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej i reumatologicznej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
5.5 ° C
6 °
5.5 °
95 %
3.7kmh
100 %
sob.
7 °
niedz.
9 °
pon.
9 °
wt.
12 °
śr.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE