piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGubinOddział rehabilitacji już działa

Oddział rehabilitacji już działa

Przy ulicy Śląskiej w Gubinie Powiat zrobił kolejny krok w kierunku rozwoju szpitala. Uruchomiony został oddział rehabilitacji. Jest on jednym z dziewięciu takich w województwie lubuskim.

Centrum Zdrowia przy ulicy Śląskiej to kompleks budynków z poradniami, oddziałami, z Pogotowiem Ratunkowym, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oraz Nocna i Świąteczna Opieka Lekarska. Funkcjonuje tam Zachodnie Centrum Medyczne oraz Ośrodek Zdrowia Grunwald.

– Rozpoczynający działalność oddział rehabilitacji stacjonarnej jest ważny z punktu widzenia kompleksowości świadczonych usług. Wiemy jakie kolejki są do takich placówek, szpital powiatowy zapełnia lukę, która występuje w tej części województwa – podkreśla radny powiatowy, Andrzej Iwanicki.       

– Wygląda to imponująco – dodaje Kamil Kuśnierek, Przewodniczący Rady Powiatu. Gubińska część szpitala powiatowego nabiera realnych kształtów – podkreśla. Wystarczy szybkie podsumowanie. Karetki, nowe oddziały, termomodernizacje, nowy sprzęt, tomograf. Wymieniać można długo, a niewymiernym efektem pracy jest kondycja finansowa spółki. Jako jedna z niewielu w Polsce, pośród tych powiatowych, nie generuje długów.

Sprawdzając dostępność łóżek na lubuskich, stacjonarnych oddziałach rehabilitacji i czas oczekiwania nie można mieć wątpliwości, że gubiński oddział jest potrzebny. Czas oczekiwania w innych placówkach sięga nawet kilkuset dni. 

Ważne informacje:

Rejestracja pod numerem 517 062 735 w godzinach od 8.00 do 14.00

Skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową w trybie stacjonarnym (wg wzoru NFZ) może być wystawione przez lekarza świadczącego usługi w ramach umowy z NFZ z:

– oddziału szpitalnego: neurochirurgicznego, urazowo-ortopedycznego, neurologicznego, chirurgicznego, reumatologicznego, chorób wewnętrznych i geriatrycznego;

– poradni specjalistycznej: rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej i reumatologicznej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
24.1 ° C
25.1 °
24 °
41 %
5.1kmh
98 %
pt.
24 °
sob.
25 °
niedz.
26 °
pon.
25 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE