piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieOszuści przejęli konto i telefon. Mężczyzna stracił 1400 zł

Oszuści przejęli konto i telefon. Mężczyzna stracił 1400 zł

Kolejny mieszkaniec powiatu krośnieńskiego padł ofiarą oszustwa. Konto, a także telefon ofiary zostały przejęte. Mężczyzna stracił 1400 zł.

Niedawno pisaliśmy o tym, jak jeden z mieszkańców powiatu krośnieńskiego próbował wzbogacić się, inwestując w kryptowaluty. Dał się jednak nabrać i stracił aż 250 tys. zł! To jednak nie jedyne „udane oszustwo”, którego ofiarą padł mieszkaniec pow. krośnieńskiego.

W ostatnich latach jednym z najczęściej przyjmowanych przez policjantów zawiadomień o przestępstwie jest oszustwo. Sprawcy tego procederu działają na szeroką skalę i pojawiają się wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość wyłudzenia pieniędzy. Tworzą na przykład fałszywe ogłoszenia, przesyłają fałszywe linki, które albo przekierowują na podrobioną stronę banku, albo też wymuszają konieczność ponownego logowania na konto portalu. W ten sposób uzyskują hasło i login do rachunku bankowego lub komunikatora portalu. Gdy dostaną się na konto społecznościowe, przejmują tożsamość osoby i wysyłają do jej znajomych wiadomość z prośbą o uregulowanie płatności za pomocą blika. Najczęściej treść rozmowy nie budzi podejrzeń i poproszone o pomoc osoby, przesyłają pieniądze.

O tym jak ważna jest ostrożność w sieci i jak łatwo sprawcy przejmują nasze konta społecznościowe przekonał się mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, którego nie tylko konto, ale i telefon został przejęty.

– Mimo, że mieszkaniec widział, że ktoś w jego imieniu pisze z jego znajomymi i prosi o uregulowanie za pomocą blika opłaty za przesyłkę, nie mógł nic zrobić – mówi kom. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. – Wszelkie próby wysłania wiadomości były blokowane, a treść usuwana. Gdy w końcu udało mu się skontaktować ze znajomym, było już za późno. W ten sposób kolega, myśląc ze pomaga jemu, został oszukany na blisko 1400 złotych.

Policjanci podkreślają, żeby mając na uwadze bezwzględność oszustów, zanim przelejesz pieniądze, zawsze zweryfikuj otrzymaną wiadomość. Bez względu na to, kto jest jej nadawcą. Zawsze zachowaj ostrożność i nigdy nie wchodź w linki niewiadomego pochodzenia. Pamiętaj, że wiele zależy od ciebie. Świadomość o  występujących w sieci zagrożeniach i umiejętność przeciwdziałania im, uniemożliwia oszustom osiągniecie celu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
29.6 ° C
29.9 °
27.8 °
40 %
3.9kmh
71 %
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE