sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePewne zwycięstwo i awans Tęczy w tabeli

Pewne zwycięstwo i awans Tęczy w tabeli

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie pewnie zwyciężyła z Drzonkowianką Racula (4:1) w sobotę (1 października) w 8. kolejce zielonogórskiej okręgówki. Krośnianie pną się w górę tabeli.

Przed 8. kolejką Jako klasy okręgowej (grupa Zielona Góra) napisaliśmy, że jeśli Tęcza marzy o awansie do IV ligi, to już teraz musi zacząć marsz w górę tabeli. No to zaczęła i to bardzo pewnie.

Starcie na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim z Drzonkowianką Racula Multicolores rozpoczęli pewnie. Już w 5. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Mateusza Hałambca. Na kolejne bramki trzeba było czekać jednak dość długo. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. Dopiero w 63 minucie krośnianie znaleźli ponownie drogę do bramki – autorem gola był Marcin Piec. Około 10 minut później było już 3:0 po trafieniu Kamila Adamowa. W końcówce goście zdołali pokonać Błażeja Trelewskiego, ale to Tęcza miała ostatnie słowo, bo w 89 minucie wynik spotkania na 4:1 ustalił Bartosz Piec.

Dzięki temu zwycięstwu Tęcza przesunęła się na 4. miejsce w tabeli zielonogórskiej okręgówki z dorobkiem 14 punktów. Do drugiego miejsca, dającego awans do IV ligi, na którym znajdują się Błękitni Ołobok, Multicolores tracą 4 oczka. Natomiast do lidera – Stali Jasień – aż 8.

W 9. kolejce Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie zagra na wyjeździe z Pogonią Wschowa. Liczymy na kolejne 3 punkty!