środa, 7 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraCztery czerwone kartki w meczu Lechia Zielona Góra - Polonia Bytom!

Cztery czerwone kartki w meczu Lechia Zielona Góra – Polonia Bytom!

Pomimo gry w osłabieniu Lechia Zielona Góra zdołała zremisować z Polonią Bytom w 10. kolejce III ligi. Mało tego! Lechia miała więcej sytuacji do zdobycia bramki! Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Do przerwy bramki nie padły. Padł za to na murawę, faulowany przez Kacpra Zająca, zawodnik Polonii. Była 17. minuta spotkania. Jeden z zawodników drużyny gości został trącony przez Zająca, podczas wychodzenia na czystą pozycję. Zgodnie z przepisami gracz Lechii musiał opuścić boisko. Do faulu doszło przy ławce rezerwowych Polonii. Przez dyskusje z sędzią czerwone kartki otrzymali również członkowie sztabów obu drużyn. Chwilę później sędzia ponownie sięgnął po kartkę, tym razem żółtą. Obejrzał ją trener Lechii Andrzej Sawicki.

Grająca w osłabieniu Lechia nie poddała się, czego efektem były groźne sytuacje Przemysława Mycyana. Niestety dla Lechii – niewykorzystane. Kibice z Bytomia przyśpiewkami dawali upust emocjom. Oczekiwali na gola, który do końca pierwszej połowy nie padł.

W drugiej połowie znów zielonogórzanie mieli dogodne sytuacje. Ponownie Przemysław Mycan mógł pokonać bramkarza. Bramkę dla Lechii, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, uderzeniem głową, zdobył jednak Rafał Ostrowski, tuż przed upływem czasu gry.

Sędzia doliczył aż pięć minut gry. Gdy wydawało się, że zielonogórzanie będą za chwilę świętować triumf, goście zdobyli bramkę wyrównującą. Wojciecha Fabisiaka pokonał Konrad Andrzejczak.

Spotkaniu towarzyszyły ogromne emocje, czego dowodem jest druga żółta, w konsekwencji czerwona, kartka dla trenera Sawickiego.

Lechia zajmuje obecnie czwarte miejsce, tracąc punkt do Polonii. Za tydzień szansa na powiększenie dorobku punktowego po wyjazdowym meczu z rezerwami Miedzi Legnica.