piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePies wałęsał się po Maszewie. Policja ustaliła kto jest właścicielem

Pies wałęsał się po Maszewie. Policja ustaliła kto jest właścicielem

Dzięki zgłoszeniu w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policja interweniowała w sprawie wałęsającego się psa w Maszewie i ustaliła właściciela zwierzęcia.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie pozwalające w prosty sposób poinformować policjantów o miejscach w których dochodzi do łamania przepisów. Dzięki zawartym informacjom jesteśmy w stanie skuteczniej reagować i przeciwdziałać zagrożeniom. To właśnie dzięki zgłoszeniom dokonanym za pośrednictwem aplikacji udało się rozwiązać wiele lokalnych problemów.

Jednym z nich jakie występowało na terenie miejscowości Maszewo był wałęsający się pies. Zgłoszenie wraz ze zdjęciem zwierzęcia, przydzielone zostało do weryfikacji dzielnicowemu, który ustalił i dotarł do właściciela psa. Jak się okazało stworzony dla niego kojec nie był należycie wykonany, co ułatwiało mu ucieczkę.

Mężczyzna za niezachowywanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych. Zobowiązał się on także do właściwego zabezpieczenia psa.

Sytuacja ta pokazuje, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się jako narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają większy wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Gdzie i jak możemy poinformować o zagrożeniu?

Żeby dokonać zgłoszenia wystarczy nam komputer bądź telefon z dostępem do internetu. Wchodzimy na stronę internetową komendy wojewódzkiej, komendy powiatowej bądź miejskiej Policji, gdzie dostępna jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Po uruchomieniu aplikacji wybieramy rodzaj zagrożenia, które chcemy zgłosić i miejsce występowania tego zagrożenia. Można także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik o pojemności maksymalnie 5 megabajtów.

Klikamy zgłoś i na tym kończy się nasze zadanie. Zgłoszenie odbierane jest przez koordynatora Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, który każdego dnia sprawdza, czy mieszkańcy podzielili się nowymi informacjami na temat miejsc zagrożonych. Jego zadaniem jest również dbanie o jej aktualizację, a także zadaniowanie służb w celu weryfikacji zgłoszenia.

Skąd będzie wiadomo, czy nasze zgłoszenie zostało już zweryfikowane i z jakim skutkiem? Poznamy to po kolorze które przyjmie nasze zgłoszenie. Każde, nowo dodane zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym. Gdy zlecone zostanie do weryfikacji, wówczas zmieni kolor na żółty.

Po weryfikacji może przyjąć kolor szary co oznacza, że zgłoszenie nie potwierdziło się, bądź kolor czerwony, co oznacza że informacja została potwierdzona, a policjanci podejmą czynności by wyeliminować występowanie zagrożenia w danym miejscu. Informacje co oznaczają poszczególne kolory znajdziemy również w górnej części mapy w Legendzie.

Pamiętaj, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
9.1 ° C
9.3 °
8.8 °
70 %
4.3kmh
99 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE