wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinWieża fary dostępna do zwiedzania

Wieża fary dostępna do zwiedzania

Po dłuższej przerwie wieża fary w Gubinie jest dostępna do zwiedzania.

Wyremontowana wieża Kościoła Farnego w Gubinie niewątpliwie jest ciekawą atrakcją turystyczną, jednak w ostatnich latach częściej była ona zamknięta dla turystów niż otwarta. Wieża nie mogła być udostępniona do zwiedzania ze względu np. na stan techniczny schodów, prowadzących na górę.

Teraz jednak można już zwiedzać farę, o czym poinformował Urząd Miasta w Gubinie za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku:

„Informujemy, że wieża Fary jest dostępna dla odwiedzających! Zainteresowani wejściem na szczyt zabytku mają taką możliwość po wcześniejszym umówieniu terminu pod numerem telefonu w galerii „Ratusz” – 68 455 82 04.”

Ruiny kościoła farnego to jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków w Gubinie. Pierwsze wzmianki o świątyni pojawiają się w 1324 roku, czyli z okresu największego rozkwitu handlowego miasta. Kościół został wybudowany w stylu romańskim. Po zniszczeniach spowodowanych trzęsieniami ziemi z XIV wieku, świątynia została rozebrana, natomiast na jej miejscu zaczęto budowę nowej świątyni w stylu gotyckim. Prace trwały bardzo długo, a ostateczną formę kościół otrzymał w 1844 roku. W czasie II wojny światowej świątynia została prawie całkowicie zniszczona.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
pochmurnie
5.3 ° C
6.3 °
4.6 °
55 %
1.9kmh
16 %
wt.
10 °
śr.
12 °
czw.
10 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE