poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePijany i bez prawa jazdy. Zakończył podróż w rowie

Pijany i bez prawa jazdy. Zakończył podróż w rowie

Na trasie między Osiecznicą a Radomickiem samochód osobowy wypadł z drogi. Kierował nim pijany kierowca, który nie miał prawa jazdy.

W niedzielę – 19 lutego – po godzinie 3:00 policjanci prewencji krośnieńskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze krajowej numer 29 pomiędzy miejscowościami Osiecznica – Radomicko.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący oplem wjechał do rowu i nieprzytomny znajduje się w aucie. Informacja o zdarzeniu dotarła również do strażaków oraz zespołu ratownictwa medycznego, którzy zaopiekowali się mężczyzną przed przybyciem patrolu. W trakcie rozmowy z 34-latkiem policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Ponadto jak się okazało, nie ma on uprawnień do kierowania. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. W związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem czeka go sprawa w sądzie.

Policja przypomina, że jazda pod wpływem alkoholu, poza konsekwencjami prawnymi stanowi zagrożenie nie tylko dla samego kierowcy, ale również dla innych osób będących w danym momencie na drodze. Będąc odurzonym, nie jesteśmy w stanie racjonalnie myśleć oraz mamy problemy z koncentracją. Zmianie ulega także sposób postrzegania rzeczywistości, co powoduje, że reakcja na zdarzenie jest nieadekwatna do sytuacji.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę pod działaniem alkoholu, narkotyków, czy też dopalaczy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
13.5 ° C
13.8 °
12.8 °
54 %
2.6kmh
89 %
pon.
12 °
wt.
11 °
śr.
10 °
czw.
11 °
pt.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE