piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePolicjanci przestrzegają seniorów przed oszustami

Policjanci przestrzegają seniorów przed oszustami

W czwartek (9 listopada) funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim wraz z przedstawicielem Zakładu Usług Społecznych spotkali się z seniorami, aby porozmawiać o oszustach.

W czwartek (9 listopada) w Klubie Seniora w Budachowie odbyło się spotkanie policjantów krośnieńskiej komendy z seniorami.

Udział w nim wzięli Kierownik Rewiru Dzielnicowych – młodszy aspirant Mateusz Bryszewski, dzielnicowy Krosna Odrzańskiego – starszy sierżant Sebastian Popielarz oraz Kierownik Inspektoratu Zakładu Usług Społecznych w Krośnie Odrzańskim – Angelika Sułek.

Jako pierwsi głos zabrali dzielnicowi, którzy przybliżyli problematykę oszustw. W swoim wystąpieniu wytłumaczyli dlaczego ważna jest ochrona danych osobowych i kont bankowych, opowiedzieli o metodach stosowanych przez oszustów zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym oraz wskazali na co należy zwrócić uwagę, by nie stać się ich ofiarą. Nadto przekazali dane kontaktowe do dzielnicowego z ich terenu oraz przypomnieli przepisy ruchu drogowego, w zakresie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali ulotki oraz opaski odblaskowe, które mogą zakładać na odzież, torebkę lub przyczepić do roweru. Następnie głos zabrała Angelika Sułek, która omówiła między innymi możliwość wypłaty świadczeń emerytom i rencistom korzystając z dostępnych rozwiązań elektronicznych.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
11.5 ° C
11.6 °
11 °
63 %
0.6kmh
52 %
pt.
20 °
sob.
25 °
niedz.
25 °
pon.
26 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE