niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieZima coraz bliżej. Policja zwraca uwagę na bezdomnych

Zima coraz bliżej. Policja zwraca uwagę na bezdomnych

Zima zbliża się wielkimi krokami. W tym okresie policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina zwracają baczniejszą uwagę na osoby bezdomne oraz uczulają zwykłych obywateli, aby też byli uczuleni na ludzi, dotkniętych bezdomnością.

Bezdomność może dotknąć każdego. Nigdy nie wiemy jak potoczą się losy osoby, która z dnia na dzień traci dach nad głową. Dlatego nigdy nie należy przechodzić obok takich osób obojętnie, w szczególności gdy przebywają w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Losem bezdomnych interesują się policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina, którzy sprawdzają miejsca, w których oni przebywają i podejmują wielokierunkowe działania aby uchronić osoby przez wychłodzeniem.

Termometry jeszcze nie wskazują temperatur poniżej zera stopni Celsjusza, jednak nie zmienia to faktu, że noce z dnia na dzień stają się coraz chłodniejsze. W tym czasie może dojść do wychłodzenia organizmu. Dlatego też każdego roku w okresie jesienno-zimowym, policjanci powiatu krośnieńskiego podczas patrolowania zwracają szczególną uwagę na miejsca przebywania osób bezdomnych, którym oferują pomoc i proponują przewiezienie do noclegowni, gdzie jest ciepło i mogą przespać się w normalnych warunkach.

Sprawdzane są między innymi pustostany, ogródki działkowe, dworce, parki, przystanki autobusowe oraz piwnice. Ofiarami mogę stać się nie tylko bezdomni, ale również osoby chore, samotne, a także nietrzeźwe które nie są w stanie same dojść do miejsca zamieszkania.

Policjanci przypominają, że jeśli zauważysz sytuacje, w której zagrożone może być życie lub zdrowie człowieka zadzwoń pod numer 112. Możesz też poinformować osobę bezdomną o miejscach, gdzie uzyska pomoc.

Na terenie Gubina funkcjonuje:

  • noclegownia dla Osób Bezdomnych prowadzona przez Żarską Spółdzielnię Socjalną, która mieści się przy ulicy Gdańskiej 17 i czynna jest w godzinach 18:00 – 8:00, a w weekendy i święta całodobowo, można tam także otrzymać suchy prowiant, gorącą herbatę odzież, środki czystości i higieniczne;
  • jadłodajnia ulica Królewska 1, telefon 68 359 44 01, w której w godzinach 10.30 – 12.30 otrzymamy ciepły posiłek;
  • punkt wydawania odzieży i żywności przy ulicy Wyspiańskiego 25 zorganizowany przez Polski Komitet Pomocy Społecznej czynny poniedziałek, wtorek, czwartek w godzinach 8.00-14.00, w środę 9.00-17.00

Policjanci przypominają, że informacje na temat miejsc noclegowych oraz punktów wydawania posiłków i odzieży dla bezdomnych i potrzebujących pomocy można uzyskać, dzwoniąc na bezpłatną infolinię Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubuskiego numer telefonu 0 800 109 160.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady śniegu
-2.9 ° C
-2.9 °
-3.4 °
94 %
4kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-0 °
śr.
2 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE