piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraUtrudnienia ruchu na Placu Matejki. Apel do kierowców

Utrudnienia ruchu na Placu Matejki. Apel do kierowców

W sobotę, 11 listopada, w Zielonej Górze będą trwać uroczyste obchody Dnia Niepodległości. Część uroczystości odbywać się będzie na Placu Matejki. Wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

Urząd Miasta Zielona Góra informuje mieszkańców Zielonej Gory o utrudnieniach ruchu na Placu Matejki. Utrudnienia trwają od samego rana (dokładnie od godziny 6:00). Koniec utrudnień jest przewidziany na godzinę 14:15.

Utrudnienia ruchu są spowodowane sobotnimi obchodami Święta Niepodległości. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Ostatnim punktem uroczystości jest spotkanie zielonogórzan właśnie na Placu Matejki. O godzinie 13:00 kompania honorowa, poczty sztandarowe oraz pozostali uczestnicy uroczystości wyruszą spod Kościoła Konkatedralnego pw. św. Jadwigi Śląskiej na Plac Matejki. Dotrą tam około godziny 13:15. Na miejscu uroczystych obchodów zostanie odegrany hymn Polski oraz podniesiona flaga państwowa. W związku z tym spotkaniem miasto prosi kierowców, aby w tej okolicy nie pozostawiali swoich pojazdów.

Do godziny 14:15 kierowcy nie będą mogli wjechać z ulicy Kupieckiej na Plac Jana Matejki. Ruch będzie wstrzymany aż do skrzyżowania ulicy Bolesława Chrobrego z ulicą Doktora Pieniężnego. Na Plac Jana Matejki nie będzie można wjechać również z placu Marszałka Józefa Piłsudzkiego.

Po godzinie 14:15 wszystko wróci do normy, a kierowcy będą mogli ponownie przejeżdżać przez Plac Jana Matejki. Do tej godziny trzeba inaczej zaplanować swoją trasę.

Cały schemat zamknięcia odcinka ulicy Plac Jana Matejki znajdziecie w komunikacie poniżej:


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE