sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePomost w Łochowicach do remontu

Pomost w Łochowicach do remontu

Projekt dotyczący remontu pomostu w Łochowicach – gmina Krosno Odrzańskie – znalazł się w tegorocznej edycji programu „Lubuska Baza Sportowa”.

„Lubuska Baza Sportowa” to program Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, z którego dofinansowanie przeznaczane jest: na modernizację i budowę boisk, hal sportowych oraz sal gimnastycznych, budowę skateparków i pumptracków oraz infrastrukturę lekkoatletyczną.

W tym roku miała miejsce druga edycja programu „Lubuska Baza Sportowa”. Pula dotacji wynosiła 3 mln zł i zostanie ona rozdzielona na 32 zadania – 28 gminnych oraz 4 powiatowe. Potrzeb jest jednak więcej, jak zauważył wicemarszałek Łukasz Porycki, który podkreślił, że w sumie do programu wpłynęły inwestycje szacowane na prawie 6 mln zł.

Jednym z 32 dofinansowanych zadań będzie remont pomostu na plaży w Łochowicach w gminie Krosno Odrzańskie. Jak czytamy na profilu Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim na Facebooku:

„Sejmik Województwa Lubuskiego zdecydował o przyznaniu 75 000 zł na dofinansowanie modernizacji pomostu w Łochowicach w ramach Programu Inwestycyjnego pn. „Lubuska Baza Turystyczna” 2022. Brakująca kwota w wysokości 100 000 zł pochodzić będzie z budżetu Gminy Krosno Odrzańskie.”

Celem programu „Lubuska Baza Sportowa” jest stworzenie warunków, które sprzyjają rozwojowi regionalnej infrastruktury sportowej. Dzięki dofinansowaniu inwestycji związanych z obiektami sportowymi lokalne społeczności mogą aktywnie spędzać wolny czas. Poprawiają się też warunki treningowe sportowców.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
17 ° C
17.1 °
15.5 °
65 %
5.5kmh
100 %
sob.
18 °
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE