piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubin28-letni Syryjczyk zatrzymany w Gubinie

28-letni Syryjczyk zatrzymany w Gubinie

Kolejny nielegalny cudzoziemiec w Gubinie. 28-letniego Syryjczyka zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej.

To nie pierwsze i zapewne nie ostatnie zatrzymanie obcokrajowca w Gubinie, który prawnie nie może przebywać na terytorium Polski.

Praktycznie każdego tygodnia pojawia się informacja z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej o tego typu sytuacjach. Na początku kwietnia, w ciągu zaledwie kilku dni, zatrzymano kilkanaście osób: 5 obywateli Iraku, 2 obywateli Syrii i 3 obywateli Egiptu. Przewożeni byli oni na granicę polsko-niemiecką przez obywateli Ukrainy.

Do ostatniego zatrzymania nielegalnego obcokrajowca doszło w tym tygodniu. We wtorek – 12 kwietnia – funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wylegitymowali w Gubinie 28-letniego Syryjczyka.

Cudzoziemiec autem osobowym przyjechał do Polski, jednak nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów uprawniających go do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju. Jak informuje Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak, mężczyzna nie chciał powiedzieć w jakim celu przyjechał  i dokąd się udaje. Z uwagi na to, iż Syryjczyk mieszkał od jakiegoś czasu w Berlinie i posiadał tam zezwolenie na pobyt czasowy, został pouczony o obowiązku natychmiastowego powrotu do Niemiec.   


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
6.1 ° C
6.3 °
5.6 °
93 %
5.1kmh
100 %
pt.
6 °
sob.
7 °
niedz.
9 °
pon.
9 °
wt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE