wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePościg z Krosna za złodziejem paliwa i kolizja

Pościg z Krosna za złodziejem paliwa i kolizja

Kierowca citroena ukradł paliwo na stacji w Krośnie Odrzańskim i uciekł w kierunku Świebodzina. W pościg za nim ruszyli krośnieńscy policjanci…

W poniedziałek (21 marca) dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał formatkę wraz ze zgłoszeniem, iż na terenie stacji paliw w Krośnie Odrzańskim doszło do kradzieży paliwa, a sprawca odjechał w kierunku Świebodzina.

Informacja przekazana została dzielnicowym, którzy po zweryfikowania zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania wskazanego auta i jego kierowcy. Patrolując miejscowość Radnica, w pewnym momencie zauważyli nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Citroen Berlingo, do którego przyczepione były dwie różne tablice rejestracyjne.

Dzielnicowi natychmiast zawrócili za nim i po włączeniu sygnałów błyskowych i dźwiękowych ruszyli za nim w pościg. Kierujący nie miał jednak zamiaru zatrzymania się, wykonywał gwałtowne manewry zajeżdżając policjantom drogę i przyspieszając uciekał w kierunku Sycowic. Jadący cały czas za nim mundurowi, o kierunku ucieczki powiadomili dyżurnego jednostki, który przekazał informację do komendy w Świebodzinie.

W pewnym momencie będąc w miejscowości Skąpe (powiat świebodziński) kierujący citroenem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym tym pasem kierującym audi, a następnie po porzuceniu samochodu usiłował uciec pieszo do najbliższych zabudowań. Próba ucieczki 28-latka nie powiodła się i po pościgu pieszym został zatrzymany przez dzielnicowych. P

omocy w doprowadzeniu mężczyzny do radiowozu udzielił były policjant krośnieńskiej komendy straszy sierżant Marcin Fligier, a także policjanci świebodzińskiej jednostki, którzy wykonali dalsze czynności w sprawie kolizji drogowej.

Po sprawdzeniu 28-latka w policyjnych systemach okazało się, że ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a do pojazdu przyczepione były dwie różne tablice rejestracyjne nie należące do citroena. Nadto w toku dalszych czynności mundurowi znaleźli w aucie różnego rodzaju narkotyki, które zabezpieczyli.

Badanie testerem wykazało, że była to marihuana, amfetamina, metamfetamina oraz 2C-B. 28- latek został zatrzymany do wyjaśnienia. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować pod działaniem środków odurzających, pobrano od niego krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Podczas przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży paliwa na kwotę przeszło 1300 złotych, niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania narkotyków oraz niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych.

W środę (23 marca) Sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszty. Dla policjantów nie jest to jednak zakończona sprawa.

W toku dalszych czynności będą ustalać co stało się ze skradzionym paliwem, dążąc do jego odzyskania. Za popełnione przestępstwa 28-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie on również za spowodowanie kolizji drogowej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
0.9 ° C
0.9 °
-0.1 °
75 %
5.5kmh
81 %
wt.
6 °
śr.
6 °
czw.
18 °
pt.
13 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE